Notiek akcija “Vecāku uzticības tālrunis”

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija sadarbībā ar Latvijas vecāku apvienību "VISI" pirmo reizi rīko akciju "Vecāku uzticības tālrunis".

 

"Akcijas laikā vecākiem ir iespēja zvanīt uz bērnu un jauniešu uzticības tālruni 80006008 un saņemt profesionālas psiholoģiskas konsultācijas un atbalstu saistībā ar psiholoģiskām problēmām attiecībās ar bērniem," aicina Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Sabiedrisko attiecību speciāliste Marika Grasmane.

 

Vecāki uz norādīto tālruni var zvanīt vēl šodien un rīt laikā no pulksten 8.00 līdz 23.00. Zvani uz VBTAI bērnu un pusaudžu uzticības tālruni ir bez maksas, zvanot gan no fiksētā, gan no mobilā tālruņa.

 

Uzticības tālruņa psihologi uzklausa, sniedz atbalstu un kopīgi ar zvanītāju meklē piemērotākos risinājumus sarežģītā situācijā. Sarunas notiek par visdažādākajiem tematiem. Visizplatītākie ir savstarpējās attiecības ģimenē, attiecības skolā ar vienaudžiem, vardarbība vienaudži vidū un ģimenē, dažādas emocionālas problēmas - bezspēcība, aizvainojums, dusmas, bailes, zaudējums, vientulība un citas.

 

"Zvanot uz uzticības tālruni bērni un jaunieši jūtas satraukti, aizvainoti, nesaprasti. Viņi vēlas, lai uzklausa un palīdz, bet šādi jūtas ne tikai bērni. Arī vecāki paši bieži ir apjukuši un nezina, kā rīkoties.

 

 

Tāpēc šī akcija ir lieliska iespēja vecākiem zvanīt un konsultēties par jautājumiem, kas viņus uztrauc," norāda Uzticības tālruņa darbības nodrošināšanas departamenta direktore Iluta Vilnīte.

Izglītība