Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Notiks ikggadējā Cēsu pulka Skolnieku rotas karoga maiņas ceremonija

Šodien O.Vācieša Gaujienas vidusskolā, Apes novadā, notiks ikgadējā Cēsu pulka Skolnieku rotas karoga maiņas ceremonija.

Šogad Cēsu pulka skolnieku rotas ceļojošā karoga komisijas pārstāvji viceadmirāļa Gaida Andreja Zeibota vadībā pieņēma lēmumu, ka karogu saņems Limbažu ģimnāzija par skolas veikumu patriotiskajā audzināšanā, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļā.

Pasākuma laikā paredzētas arī skolu patriotiskās audzināšanas darba prezentācijas, erudīcijas konkurss, militarizēta stafete, Nacionālo bruņoto spēku priekšnesumi un paraugdemonstrējumi, kā arī ekskursija skolēniem pa Gaujienu un pasākuma noslēguma ugunskurs.

1928.gadā Kārlim Dzirkalim, domājot par Cēsu pulka Skolnieku rotas piemiņas saglabāšanu, radās ideja par karogu. Tieši viņš ir karoga meta autors. Karogam līdzekļus ziedoja skolēni un skolotāji no deviņām Ziemeļlatvijas ģimnāzijām - Cēsīm, Valmieras, Limbažiem, Mazsalacas, Rūjienas, Valkas, Smiltenes, Gaujienas, Alūksnes, no kurām 1919.gada jūnija dienās pieteicās brīvprātīgie skolēni Cēsu pulka Skolnieku rotā.

Cēsu pulka Skolnieku rotas karogs darināts 1929.gadā. Karogs tika izgatavots par godu 1919.gada 6.jūnija Cēsu kauju 108 skolnieku rotas dalībnieku piemiņai. Tā kā kauju laikā rotai nebija sava karoga, 1929.gadā, atzīmējot kauju desmito gadadienu, viens no skolnieku rotas dalībniekiem kopā ar domubiedru grupu rosināja izgatavot piemiņas karogu.

Izgatavošanā iesaistījās iepriekš minētās skolas, un tas ieguva ceļojošā karoga statusu, kuru katru gadu svinīgi nodeva kādai no iesaistītajām skolām. 1940.gadā tas tika nodots Latvijas vēstures muzejam. 1997.gadā Cēsu rajona padome ar Lāčplēša Ordeņa kavaliera meitas Astras Jansones atbalstu uzšuva karoga kopiju un 1998.gadā, atklājot Cēsīs Uzvaras pieminekli, tradīciju atjaunoja.

Izglītība