Notiks mazpulku konference "Audzēsim kartupeļus savā zemē!"

Šodien plkst.11 biedrība "Latvijas Mazpulki" rīkos konferenci "Audzēsim kartupeļus savā zemē!", aģentūrai LETA pastāstīja biedrības projektu koordinatore Ilze Jukņēviča.

 

Konferences dalībnieki izvērtēs 2008.gadā paveikto, sadarbību ar Zemkopības ministriju dažādu ar lauksaimniecību saistītu projektu realizācijā lauku bērniem un jauniešiem un ievēlēs jauno mazpulku padomi.

 

 

Konferences laikā zemkopības ministrs Mārtiņš Roze (ZZS) izsludinās konkursu mazpulcēniem, ieinteresējot jauniešus iesaistīties kartupeļu audzēšanā, izpētē un iedrošinot apkopt lielākas kartupeļu platības un izaudzēto realizēt zemnieku saimniecībā "Ezerkauliņi", turpinot veiksmīgo projektu tradīciju kāpostu, burkānu un sīpolu audzēšanā mazpulcēnu apkoptajos lauciņos.

 

 

Savukārt Eiropas Parlamenta deputāts Rihards Pīks konferences delegātus sveiks ar aizvadītā gada kopprojekta "Latvijas vērtības Eiropai" darba kopsavilkumu Latvijas mazpulku kalendārā 2009.gadam.

Konferences darba gaitā mazpulcēni dosies izpētīt kartupeļu tirgus daudzpusību Rīgā esošajās tirdzniecības vietās, lai apzinātu Latvijas kartupeļu ražas piedāvājumu, bet pētījuma noslēgumā noskatīsies Unas Celmas filmu "Kur pazudis Elvis?".

 

 

Konferencē piedalīsies 90 mazpulku vadītāji, 100 aktīvākie mazpulcēni un 25 Rīgas klubiņa jaunie līderi.

 

 

Mazpulku vadītāji dalīsies pieredzē mazpulcēnu motivēšanā darbam, veiksmīgas sadarbības veidošanā un problēmu risinājumu meklēšanā, kā arī apspriedīs idejas kartupeļu projektiem un diskutēs par novadu reformas paredzamajām izmaiņām mazpulku darba organizēšanā jaunajos novados.

 

 

Konference sāksies Zemkopības ministrijas 2.stāva zālē.

Izglītība