Notiks otrais reģionālais profesionālās izglītības forums

2010.gada 10.septembrī Valmierā, Vidzemes Augstskolā, Cēsu ielā 4, no plkst. 11.00 līdz 13.00 notiks reģionālais profesionālās izglītības forums „Eiropas Savienības struktūrfondu atbalsts profesionālās izglītības modernizācijai".

Šādi forumi septembrī notiek visā Latvijā. 7.septembrī tas notika Jelgavā, un forumā piedalījās ap 70 Zemgales izglītības jomas un citu nozaru speciālistu. 13.septembrī reģionālais profesionālās izglītības forums notiks arī Daugavpilī, Daugavpils novada domes tautas un kultūras izglītības centrā; 15.septembrī Liepājā, Liepājas Olimpiskajā centrā, bet 17.septembrī Rīgā, Rīgas Amatniecības vidusskolā.

Reģionālo profesionālās izglītības forumu mērķis ir informēt par Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu atbalstu un tā nodrošinātajām iespējām profesionālajā izglītībā, tajā skaitā par Eiropas Reģionālās attīstības fonda veiktajiem un plānotajiem ieguldījumiem profesionālās izglītības iestāžu infrastruktūras modernizēšanā. Forumu laikā būs iespēja uzzināt par profesionālās izglītības iestāžu projektiem, to īstenošanas plānotajiem rezultātiem un ietekmi uz profesionālās izglītības kvalitāti, nozaru, reģionu un kopējo valsts tautsaimniecības attīstību.

Forumā Valmierā „Eiropas Savienības struktūrfondu atbalsts profesionālās izglītības modernizācijai" informāciju un dažādu nozaru skatījumu par reģionālo attīstību, tajā skaitā par profesionālās izglītības iespējām, izaicinājumiem un modernizāciju, sniegs IZM valsts sekretāra vietniece struktūrfondu jautājumos Lauma Sīka, Valmieras pilsētas pašvaldības izpilddirektors Jānis Baiks, Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas pārstāve Ilze Zuimača, Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs Nikolajs Stepanovs, Smiltenes tehnikuma absolvente Irisa Mūrniece, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Pārtikas tehnoloģijas fakultātes Pārtikas zinātnes nozares pētniece, Valmieras karjeras izglītības darba multiplikatore Agita Zariņa.

Forumus organizē Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) sadarbībā arī reģionālajiem ES struktūrfondu informācijas centriem, un tos aicināti apmeklēt profesionālās izglītības iestāžu vadītāji un pedagogi, audzēkņi, dažādu nozaru speciālisti, pašvaldību pārstāvji, kā arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvji u.c. interesenti. Forumu norisei ar interneta tiešraižu starpniecību aicināts sekot līdzi ikviens interesents. Foruma tiešraide tiks nodrošināta IZM mājaslapā www.izm.gov.lv.

Profesionālajā izglītībā IZM sadarbībā ar skolām, nozaru asociācijām, plānošanas reģioniem, pašvaldībām, ministrijām, turpina īstenot tautsaimniecības izaugsmei un valsts attīstībai nepieciešamās pārmaiņas, sakārtojot profesionālās izglītības iestāžu tīklu, pilnveidojot apmācības sistēmu un ieguldot nozares attīstībā ES struktūrfondu līdzekļus.

Izglītība