Oktobrī lāpstu durs zemē un Vijciemā sāks būvēt sporta halli 6

Šogad septembris šķiet gaišāks un tīkamāks. Skolotājiem nav gaidāms algu samazinājums, varbūt tās pat nedaudz palielinās.

Pērn situācija bija ievērojami satraucošāka un neziņas pilna. Prieks, ka bijušajā Valkas rajona teritorijā nav paredzama neviena mazās skolas slēgšana.

Kā allaž sirsnīgas un jaukas jaunā mācību gada sākuma svinības notika Vijciema pamatskolā. Ja agrāk bija ierasts, ka viens devītklasnieks skolā ieved divus pirmklasniekus, tad šogad bija otrādi, jo Vijciemā šajā mācību gadā zinību ceļu uzsāk pieci pirmīši, bet skolas durvis pēdējo gadu virinās 11 pusaudži.

Pavisam skolā šogad zinības apgūs 54 skolēni un 21 mazulis pirmsskolā 15 pedagogu vadībā. Jautāta par izmaiņām skolas saimē, direktore Aīda Vītola atbild, ka zēniem mājturību mācīs Valdis Šaicāns. Viņš šo priekšmetu skolā mācīja arī 90. gados. Kad direktore šo ziņu pavēstīja svinīgajā saietā, skolēni to uzņēma ar skaļām ovācijām.

Pirmīši saņem ābeciAizvadītā vasara ir bijusi darbīga gan skolēniem, gan daudziem skolotājiem. Viņi ir gatavojušies un piedalījušies vispārējos skolēnu Dziesmu un deju svētkos, projekta "Tērpies zaļā" īstenošanā. Devītklasniekiem bija eksāmenu un lielās izvēles laiks - kurp doties.

Zinību diena ir svētki ikvienā skolā un ģimenē. Ikvienam ir savas emocijas. Kāds pēc iespējas ātrāk vēlas satikt ilgi neredzētus draugus, citi ar nebijušu satraukumu ir sagaidījušu pirmo skolas dienu, savu pirmo skolotāju un dāvinātu ābeci, kuru pasniedza audzinātāja Gita Dudele.

Pagasta pārvaldes vadītāja Mārīte Kalniņa pirmklasniekiem pasniedza novada domes piešķirto dāvanu karti. Savukārt tautas nama vadītāja Vita Bērziņa pirmīšus sveica, cerot, ka viņi papildinās mākslinieciskās pašdarbības pulciņus gan skolā, gan tautas namā. Šie skolēni saņēma arī SEB bankas dāvāto dzīvības apdrošināšanas karti un dāvaniņas no citiem labvēļiem.

"Pirmā stunda vienmēr ir visjaukākā. Mazie vēlas uzzināt, kas un kā notiks. Mēs uz kļavu lapām rakstījām, ko šajā mācību gadā vēlamies iegūt un ko paveikt. No šīm lapām izveidojām ezi, kurš dabā allaž visu vajadzīgo cenšas vākt un krāt," smaida skolotāja.

Būs daudz pulciņuSkolotāja Inese Jirgensone sveica savus mazos audzināmos, kuri uzsāk gaitas piecgadnieku pirmsskolas grupiņā, kur sākas nopietna gatavošanās 1. klasītei.

Tāpat kā pērn skolā darbosies mājturības un rokdarbu pulciņš. Koris turpinās aizsākto tradīciju, ka dziesmas apgūst novada skolās un kopmēģinājumos apvienojas vienā lielā kopkorī. Vēl skolā darbosies ansamblis un turpināsies jaunsargu aktivitātes.

Gluži tāpat kā citviet, arī Vijciemā skolēnu skaits kļūst mazāks, tālab veidojamas apvienotās klases. Šogad 1. klase ir apvienota ar 4., bet 2. klase apvienota ar 3. Savukārt vecāko klašu grupā kopā mācīsies 7. un 8. klase.

Gluži tāpat kā iepriekšējos gados pirmklasnieki saņems valsts apmaksātas pusdienas, bet 2. klases skolniekiem pusdienas nodrošinās Valkas "Rotari" kluba projekta ietvaros.

 

Sapnis tuvojas piepildījumamLielākais un patīkamākais notikums skolā šogad būs sporta halles celtniecība. Vijciemieši ir sportiski cilvēki un šo zāli gaida jau sen. Tas ir bijis ilgs sapnis. "Pašlaik ir izsludināta iepirkuma procedūra, un, ja neviens konkursa rezultātus nepārsūdzēs, tad oktobrī dursim lāpstu zemē un sāksim būvniecības darbus," informē novada domes deputāts V. Šaicāns.

Pagasta pārvaldniece M. Kalniņa uzskata, ka skola mācību gadam ir sagatavojusies un tas redzams bērnu un skolotāju smaidīgajās sejās. Vienīgā problēma pašlaik ir tā, ka nav vietas malkai. Tā izvietota vairākās vietās, jo malkas šķūņa teritorijā būs sporta halle.

Jautāta, vai kāds no bērnu vecākiem nav lūdzis palīdzību, lai bērnam nopirktu skolai nepieciešamās lietas, viņa atbildēja noraidoši. Aptaujātie vecāki sacīja, ka tā vai citādi, bet viss nepieciešamais ir sagādāts. Direktore A. Vītola arī piebilda, ka viņai nav ziņu, ka kādam būtu nepieciešama palīdzība no malas. Lielos vilcienos viss ir kārtībā, un mācības var sākties.

Komentāri 6

varde

Vai tad nevar būvēt pie kluba pie reizes arī peldbaseinu.

pirms 10 gadiem, 2010.09.04 12:29

V.šaicāns ārzemēs ''mākslīgo ledu ''saskatījies,nu būvēs sporta halli!

pirms 10 gadiem, 2010.09.05 13:27

Skolnieks

Man liekas, ka sporta zāli jau sen vajadzēja un tas, ka citās skolās ir un mums vēl būs, ir tikai pozitīvi. ;)

pirms 10 gadiem, 2010.09.07 20:21

ezītis

Var tikai priecāties, ja radam vietas kur nodarboties arī lauku iedzīvotājiem.
Ja kādam nepatīk , lai iet sēnēs uz mežu un nomierina nervus.

pirms 10 gadiem, 2010.09.08 09:01

Izglītība