Ozolu pamatskolas bērni sagaida Žurkas gadu

Zvārtavas pagasta Ozolu pamatskolas audzēkņiem šoziem bija iespēja Jauno gadu sagaidīt un šos svētkus nosvinēt divreiz.

Žurkas gada sagaidīšanā

 ar prieku piedalās arī zaķi un vilki

 

Decembra beigās bērni pulcējās pie eglītes, lai sagaidītu kalendārā noteikto nākamo gadu, bet pagājušās nedēļas nogalē jaunāko klašu skolēni sveica Žurkas gada iestāšanos. Ienācējam pirmajā mirklī varēja šķist, ka viņš nokļuvis karnevālā. Bērni, tērpušies peļu, vilku un zaķu maskās, bungu pavadībā nosoļoja parādes gājienā un tad devās rotaļās. Puiši lielākoties bija izvēlējušies vilku, bet meitenes peļu maskas.

 

 

Žurkas pārtapušas par pelītēmInteresanti, ka neviens Žurkas gada gaidītājs nevēlējās tēlot pašu žurku, bet tās vietā izvēlējās pelīti. Simpātijas ar varu neuzspiedīsi, ja pele patīk labāk, tad žurka var pagaidīt. Skolotāja Ingūna Kalniņa gan stāsta, ka bērni tik un tā zinot - pašlaik skolā tiek sagaidīts Žurkas gads, jo par ķīniešu kalendāru un viņu tradīciju katram gadam pielīdzināt kādu dzīvnieku ir stāstīts visās klasēs. Skolēni labi zinot arī to, ka ķīniešiem jaunais gads iestājas apmēram mēnesi vēlāk. "Maskas bērni paši gatavoja mājās. Viņiem bija laiks izvēlēties, kādu zvēru katrs grib tēlot. Pēc parādes visi ies rotaļās un spēlēs spēles. Masku valkātāji sadalīsies grupās un katrai būs jāparāda savs svētku priekšnesums," stāsta I.Kalniņa, kura pati pasākumā bija izvēlējusies vadošās peles lomu. Savukārt visu Žurkas gada sagaidīšanas ceremoniju bija iestudējusi skolotāja Ligita Ziemiņa.

 

 

Skolēniem daudzie pasākumi patīkŽurnālistam labprāt ekspresinterviju sniedza divi vilki - Elvis Melngailis un Oskars Kvats. "Man tas patīk. Esmu vilks, jo uzskatu, ka tas ir cēlāks dzīvnieks par peli," atklāj O. Kvats. Savukārt E. Melngailis stāsta, ka šogad skolā bijis daudz interesantu pasākumu. "Mums bija jauka gan klases, gan skolas eglīte. Te vēl jaunā gada svinības nav beigušās. Patīk arī šī - Žurkas gada sagaidīšana," apliecina E. Melngailis.Pēc austrumu astroloģiskā kalendāra Žurkas gads sākas 7. februārī. Žurka pastāvīgi savākto velk alā, bet tas nozīmējot, ka šogad visi vairāk rūpēsies par nākotni.

 

Izglītība