Pagalma bērzos izliktajos būrīšos strazdi iemitinājās jau nākamajā dienā

Palsmanes bērnudārza pagalmā augošajos bērzos pēc ilgiem gadiem atkal ir vērojama rosība. Koku zaros vītero putni, jo cilvēki viņiem sagādājuši mājokļus.

 

Pagasta pirmsskolas izglītības iestāde pirms Lieldienām aicināja audzēkņu vecākus mājās darināt putnu būrīšus.

 

Lūgums ieguva atsaucību. Bērnudārza strādniekam Zigurdam Ozolam nācās sliet kāpnes pie kokiem un kāpt augšup pat 23 reizes, lai piestiprinātu būrīšus. Tik daudz putnu mājiņu uz bērnudārzu atnesa audzēkņi.

 

To izvietošana notika īpašā pasākumā "Putnu dienu gaidas". "Gaidījām, kad atgriezīsies gājputni un ieskandinās pavasari. Gribam, lai tas atnāk ātrāk, un sirsniņas visiem kļūst priecīgas. Ziema šogad bija gara, saulīte negribēja mūs sildīt," sūrojas Palsmanes bērnudārza vadītāja Līga Ramane.

 

Bērnudārza audzēkņiem putnu gaidīšana izvērtās par pacilājošu notikumu. Ejot uz laukumu, katrs mazulis nesa, pie krūtīm piespiestu, savu būrīti, cerot, ka drīz tajā būs iemītnieki.

 

Mājokļus putniem bērnudārznieki izlika kokos iestādes pagalmā, pie piemiņas akmens ciemata centrā un pašvaldības ēkas.

 

Speciāli erickiņam paredzētais būrītis, ko darināja audzēkņa Valda Vilka tētis Andrejs, piestiprināts priedē pie ūdenstorņa. Šim mazajam putniņam patīk mitināties priežu silos. Savukārt Kristiāna Vilkasta tēta Andra gatavotais glītais būrītis no bērza stumbra iekarināts kastanī bērnudārza pagalmā.

 

Palsmanes bērnudārza audzēkņi jau otrajā dienā ievēroja būrīšu jaunos iemītniekus. "Audzinātāj, vai redzēji? Nika būrītī jau ir strazdi," priecīgi satraukta stāstīja Nora Ciemiņa.

 

"Šorīt, atnākot uz darbu, dzirdēju strazdus vīterojam visos bērnudārza kokos. Šķiet, ka aizņemti ir visi būrīši. Tas ir apbrīnas vērts, cik ātri strazdi pamanīja jaunās mājas," teic L. Ramane. Viņa arī ievērojusi, ka par tiesībām mitināties vienā būrītī cīnās zīlīte un cielaviņa.

 

Putnu vērotājs Vitauts Vilks skaidro, ka strazdi tik ātri iemitinās cilvēku izliktajos būrīšos, jo šo putnu ir daudz.

 

"Nu jau mājās pārradušies visi gājputni: dzērves, zosis, gulbji, žubītes, cīruļi, cielavas un citi. Pirmo cielavu redzēju 4. aprīlī," stāsta V. Vilks.

Izglītība