Palīdzēs topošajiem studentiem

Noslēdzies 12. klašu eksāmenu maratons, un vidusskolu absolventi sāk raudzīties, kādas iespējas paver augstākās izglītības sistēma Latvijā un ārzemēs. Latvijas Studentu apvienība uzsākusi topošo studentu informatīvo kampaņu "Augstskolu Anatomija", lai jaunieši neapmaldītos augstskolu un to piedāvāto programmu daudzveidībā.

"Kā izvēlēties pareizo studiju programmu? Vai programma ir akreditēta? Cik būs jāmaksā par studijām? Kāda ir dzīve kopmītnēs? Šie ir tikai daži jautājumi, uz kuriem topošie studenti var saņemt atbildes, zvanot Latvijas Studentu apvienībai," saka Latvijas Studentu apvienības (LSA) projektu vadītāja Zane Grante. Šo kampaņu LSA rīko ar mērķi palīdzēt topošajiem studentiem objektīvi izvēlēties savu nākamo studiju vietu, nepaļaujoties uz augstākās izglītības iestāžu reklāmām, stereotipiem un reitingiem.

Smiltenes ģimnāzijas absolvente Līva Tutina atzīst, ka informācija par augstākās izglītības iespējām Latvijā ir ļoti daudzveidīga, tāpēc var apjukt. "Iespējas studēt ir pietiekoši daudz. Plašs piedāvājumu klāsts ir fakultāšu un novirzienu ziņā. Taču pie šodienas apstākļiem mācības ir pārāk dārgas un daudzi gudri prāti šī iemesla dēļ nemācās, bet meklē iespējas strādāt.

Pēc pašreizējās situācijas ņemšu vērā budžeta vietu skaitu, skolu reitingu un ārpus studiju aktivitāšu izvēles iespējas," stāsta L. Tutina.

Topošo studenti vairāk saista tiesības un finanšu menedžments. Viņa nepieciešamo informāciju par augstskolām iegūst no studentiem un interneta vietnēs. Taču tie skolēni, arīdzan bakalaura līmeņa absolventi, kuri piedāvājumu klāstā ir apjukuši, sev interesējošos jautājumus varēs uzdot, zvanot pa tālruni 67216061, kā arī rakstot e-pastu uz [email protected] vai izmantojot Skype konsultācijas - rik_lv.

Atbildes sniegs speciāli sagatavoti studenti. Viņi palīdzēs rast atbildes uz jautājumiem par sociālo jomu, kredītiem, budžeta vietām, kopmītnēm, kā arī par akadēmisko jomu un iespējām doties apmaiņas programmās uz ārzemēm. Kampaņa norisināsies visas vasaras garumā darbadienās no pulksten 9.00 līdz 19.00.

Izglītība