Palsmanē no ielām sauks uz dienas centru

Palsmanes pamatskola jaunajā mācību gadā saviem audzēkņiem vecumā līdz 12 gadiem piedāvās iespēju pēc stundām uzkavēties viņiem paredzētajā dienas centrā.

 

 

Palsmanes pagasta padomes un skolas kopīgi rakstītais projekts "Sākumskolas vecuma bērnu dienas centra izveidošana" uzvarējis Bērnu un ģimenes lietu ministrijas rīkotajā konkursā vairāk nekā 30 pretendentu lielā konkurencē. Tas nozīmē, ka skola saņems ministrijas finansējumu - 6356 latus, sākumskolēnu dienas centra izveidei.

 

"Kad iesniedzām projektu, cerības bija mazas, jo uzzinājām, ka atbalstīs ne vairāk kā divus pieteikumus," atzīst Palsmanes pamatskolas direktore Dace Pērle. Taču konkursa komisija secināja, ka palsmaniešu projekts atbilst visiem konkursa nosacījumiem un ir pelnījis atbalstu.

 

Projektu līdzfinansēs Palsmanes pagasta padome, no sava budžeta piešķirot 1589 latu. Mērķis ir izveidot Palsmanes pamatskolā sākumskolas vecuma bērnu dienas centru, nodrošinot viņiem iespēju droši un pilnvērtīgi pavadīt laiku pēc stundām un vasaras brīvlaikā. Skolas direktore piekrīt, ka dienas centrs pamatskolā veiks pagarinātās dienas grupas funkcijas. Taču piešķirtais finansējums ļaus mūsdienīgi remontēt klases telpu un iegādāties tādas elektroniskās un galda spēles, kādas skolas pedagogi pat nav redzējuši. Būs arī viens dators.

 

Bērnu dienas centru Palsmanes pamatskolā paredzēts atvērt šovasar 23. augustā. Centrs izvietosies vienā klasē un palīgtelpā, kur jau darbojas pagarinātās dienas grupa.

 

Palsmanes pagasta padomes priekšsēdētāja Tigna Podniece cer, ka tā būs laba vieta, kur brīvo laiku pavadīt skolēniem, it īpaši skolā atvērtā internāta iemītniekiem, kā arī pagasta bērniem un viņu ciemiņiem vasaras lietainajās dienās, lai nebūtu bezmērķīgi jāklīst vai jābraukā ar velosipēdiem pa ciematu.

 

Šodien pagastā tika izveidota komisija, kura izstrādās dienas centra nolikumu un organizēs tā aprīkojuma un mēbeļu iegādi.

Izglītība