Palsmanē skolēni iestudē izrādi par mājokļa zaudēšanu putnu pasaulē

Izlikšana no mājokļa ir aktuāla ne tikai mūsdienu Latvijā, kur cilvēkiem ir grūti atmaksāt hipotekāros kredītus. Arī putni zaudē pajumti, vismaz teātrī.

 

Palsmanes speciālās internātpamatskolas dramatiskais pulciņš iestudējis lugu "Mājoklītis". Tajā savu ērto ligzdu zaudē atraitne zvirbuliene ar diviem bērniem.

 

Zvirbuļu ģimeni no mājokļa patriec strazdu pāris. Bezpajumtniekiem palīdz citi putni, uzceļot viņiem jaunu māju.

 

"Luga tiešām atbilst šodienas aktualitātēm, kad cilvēkus izliek no mājām. Taču līdzcietība diemžēl ir tikai putniņu vidū. Ļaužu vidū diemžēl tā notiek reti," saka skolnieces mazās aktrises Ievas Fjodorovas tētis Aldis Lībietis.

 

Skola ielūdza aktieru vecākus skatīties sava jaunākā iestudējuma pirmizrādi. Mammas, tēti un vecvecāki, tāpat arī skolas biedri un skolotāji novērtēja 11 mazo aktieru un režisores, pedagoģes Ilzes Kalnītes darbu ar aplausiem un uzslavām.

 

I. Kalnīte gan smej, ka pērn rudenī, kad viņa izvēlējās lugu iestudējumam, krīze Latvijā vēl nebija aktuāla Skolotājai šī Ingeborgas Krustkalnes ludziņa iepatikās bērniem saprotamās tēmas dēļ.

 

"Esmu ļoti iepriecināts. Iestudējums ir sirsnīgs, ar izdomu. Pats esmu kultūras darbinieks, darbojos Valmieras kultūras namā, tāpēc man šī joma ir ļoti tuva," saka A. Lībietis. Viņš apbrīno skolotāju ieguldīto darbu, jo viņi bērniem iemācījuši daudzas labas lietas.

 

Uzvedumā darbojas 2. un 4. klases skolēni. Viņi ne tikai spēlē teātri, bet arī dzied un dejo. Aktieru Roberta un Rolanda mammai valcēnietei Annai Reinikai paticis viss, ko bērni dara.Tuvojoties pirmizrādei, skolas dramatiskais pulciņš lugu mēģināja katru dienu.

 

 

 Priekškaram krītot, Sandija Maiga Miķelsone (4. klase) vēl ļoti iejutusies intrigantes strazda sievas tēlā. "Man ļoti patika strazdiene. Izteiksmīga loma. Gribētu ar viņu draudzēties. Viņa tāda interesanta, uzpūtīga," saka meitene.

 

Dainai Plostniecei (2. klase) savukārt ir žēl savas varones zvirbuļu mammas, jo trīs diennaktis viņa kopā ar saviem putnēniem mitinājusies zem klajas debess.

 

Pēc Lieldienu brīvdienām skolasbiedriem teātri rādīs 5. - 9. klašu skolēni. Skolotāja Inese Stača iestudējusi lugu "Kā zaķi krāso Lieldienu olas".

Izglītība