Palsmanes internātskolas teritorijā atver Zaļo klasi

Palsmanes speciālās internātpamatskolas skolēniem ir jāpaciešas līdz pavasarim, lai varētu izbaudīt, cik jauki ir mācīties zem klajas debess, sēžot Zaļajā klasē.

Zaļo klasi skolas teritorijā atklāja oktobra nogalē, pieliekot punktu skolas audzēkņu īstenotajam projektam ar Hipotēku bankas klientu kluba "Mēs paši" finansiālu atbalstu.

Zaļā klase ir jāmeklē skolas internāta ēkas dienvidrietumu pusē, kur aug trīs ābeles. Tur atrodas galds, soli, neliela šķēršļu josla un smilšu kaste. Pie viena ir uzkopts vecais dzīvžogs un puķu dobe, kurā skolēni pavasarī gaidīs uzziedam dzeltenas, rozā un lašu krāsas tulpes.

Tas viss ir otrā kursa jeb 11. klases skolēnu izlolots sapnis un pašu darbs brīvajā laikā, piepalīdzot viņu skolotājām Ilvai Pētersonei un Daigai Šalderei. Padomu un atbalstu neliedza arī mājturības un tehnoloģiju pedagogi Jānis Pērkons, Jānis Pērle un Ervīns Kalniņš.

Skolēni strādāja septembrī un oktobrī. "Darbs nevedās tik ātri, kā gribējām, jo viss bija jāizdara rūpīgi un akurāti, bruņojoties ar pacietību," atzīst Palsmanes speciālās internātpamatskolas direktores vietniece audzināšanas darbā Inita Zaharčuka.

Zaļajā klasē siltā laikā notiks stundas zīmēšanā un dziedāšanā. Arī ikviena cita mācību priekšmeta skolotājs kādreiz pārmaiņas pēc var izvest savus audzināmos ārā, lai viņi iegūtu zināšanas netradicionālā vidē. Te arī skolēni varēs pulcēties uz ārpusstundu lasīšanas nodarbībām vai arī, lai pavadītu brīvo laiku dažādās spēlēs.

Ideja par Zaļo klasi iepatikās arī Hipotēku bankas klientu klubam "Mēs paši". Palsmaniešu projekts ir viens no 10 bijušā Valkas rajona teritorijā, kas saņēma finansējumu pēc tā izvērtēšanas projektu konkursā.

Otrajam kursam Zaļās klases iekārtošanā palīdzēja mazi un lieli, saņemot paldies un mazu, saldu dāvanu. Īpašais svētku cienasts visiem bija liela un garšīga torte, dekorēta ar krēma puķītēm un uzrakstu "Zaļā klase". To izcepa palsmaniete Regīna Artmane.

"Jau spriedām, ka nākamgad oktobrī arī vajadzēs torti, bet nu jau ar vienu svecīti par godu Zaļās klases gadiņa jubilejai," smaida I. Zaharčuka.

Izglītība