Palsmanes pamatskola pirmo reizi sarīko kopīgu balli skolēniem un vecākiem

Kad bērni atnāk mājās no skolas, tad ne viena vien mamma vai tētis viņiem vaicā, kā pagāja diena un kādas atzīmes ir nopelnītas. Palsmanes pamatskolas audzēkņu vecākiem tagad ir vēl viena tēma, ko apspriest kopā ar savām atvasēm.

 

Skola pirmo reizi sarīkoja visiem 1. - 9. klases skolēniem, viņu vecākiem un pedagogiem kopīgu atpūtas vakaru Palsmanes kultūras nama zālē.

 

Palsmanes pamatskolas direktore Dace Pērle stāsta, ka jau līdz šim izglītības iestāde centusies veidot saikni ar audzēkņu vecākiem. Mammas un tēti tiek aicināti uz klases vai skolas sapulcēm, vecāku dienām, kad viņi var satikties ar bērnu skolotājiem, kā arī uz Ziemassvētkiem, Mātes dienu un citiem sarīkojumiem.

 

D. Pērle ir pārliecināta, ka vecāku un skolas labai sadarbībai ir liela nozīme. Tāpēc arī kolektīvā radusies doma vecākiem sarīkot jauku atpūtas brīdi kopā ar bērniem, kurā nebūtu jāklausās par viņu atzīmēm un uzvedību. "Cik tad bieži mums iznāk šajos laikos pasēdēt kopā ar viņiem vai parotaļāties? Tās gan mums bija pirmās ugunskristības. Baidījāmies, kā būs," atzīstas skolas direktore.

 

"Bija jauki un ļoti pārdomāti. Tikai maz vecāku atnāca, kaut gan šī viņiem bija iespēja būt kopā ar bērniem, ja vien to vēlas," spriež Baiba Čama. Viņas meitas mācās Palsmanes pamatskolas 5. un 9. klasē. Uz pasākumu ieradās visa ģimene - Baiba, viņas dzīvesbiedrs Arnis un abu meitas. Čamu ģimene cenšas kopā pavadīt brīvdienas, jo darba dienās tam pietrūkst laika.

 

Atpūtas vakarā vecāki un bērni skatījās koncertu, iesaistījās atrakcijās un rotaļās, un dejoja. Ballē muzicēja viena no pasākuma organizatorēm, skolas direktores vietniece audzināšanas darbā Inga Ruka.

 

Svētkus rīkoja arī skolas pašpārvaldes kultūras komiteja. Tajā darbojas arī 8. klases skolnieces Dita Brante, Sigita Zaļā un Linda Ozola. Meitenes atzīst, ka bijis interesanti un līdzīgu pasākumu vajag rīkot arī nākamajā mācību gadā. Parasti pa dienu bērni ir skolā, bet vecāki - darbā, un kopā nemaz nesanāk bieži pabūt.

 

"Mamma spēlēs nepiedalījās, bet mājās teica, ka bijis interesanti," stāsta Dita. "Mana mamma arī tāpat teica, kaut nekur nepiedalījās, jo viņai roka lauzta," piebilst Sigita.Skolas kolektīvs domās, kā rīkot nākamo kopīgo atpūtas vakaru, lai tajā būtu, ko darīt visiem, piemēram, arī tad, ja atnāk tikai viens no vecākiem. Varbūt tas būs tematisks pasākums.

 

"Gribējām, lai vecāku ir vairāk, tāpēc centīsimies, lai tā būtu nākamajā reizē," piebilst D. Pērle.

Izglītība