Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Palsmanes speciālajai internātpamatskolai - trešā vieta

18.maijā notikušajā Maizes akadēmijas noslēguma pasākumā Lāču maizes ceptuvē tika sveikti jau 4. Maizes akadēmijas uzvarētāji. Maizes akadēmijā, kura norisinājās no aprīļa vidus līdz maija vidum, šogad piedalījās 41 klase no 32 Latvijas skolām.

Dalībnieki tika vērtēti trīs klašu grupās. 1. - 5. klašu grupā pirmo vietu ieguva Stalbes vidussskolas 5.klase, otrā vieta - Privātās pamatskolas „Gaismas tilts 97" 2. klasei, trešā vieta - Brāļu Skrindu Atašienes vidusskolas 1.-2.klasei.

6. - 9. klašu grupā uzvaras laurus plūca Jelgavas amatu vidusskolas 9. klase, otrā vieta -Ozolaines pamatskolas 7.klasei, bet trešā vieta - Brāļu Skrindu Atašienes vidusskolas 7.klasei.

Speciālo internātskolu grupā pirmo vietu ieguva Sveķu speciālā internātpamatskola, otrā vieta - Baltinavas Kristīgās specialās internātpamatskolas  kulinārijas fakultātei, trešo vietu ieguva Palsmanes speciālā internātpamatskola.

Klasēm, kas piedalījās konkursā, bija jāpiedalās divās kārtās. Pirmajā kārtā bija jāsagatavo mājas darbs, kas atspoguļo īstas rudzu maizes nozīmi cilvēku dzīvē, kā arī tās pielietojumu dažādās dzīves jomās. Dalībnieku pieeja un idejas bija ļoti radoši. Skolēni apkopoja ticējumus, tautasdziesmas, mīklas, pasakas, dzejoļus, dziesmas. Sacerēja paši savas dziesmas, dzejoļus, pasakas.

Apmeklēja dažādas Latvijas maizes ceptuves, maizes cepējas un cepējus, seno instrumentu muzejus, lauku mājas, kurās cep maizi. Paši veidoja savus maizes klaipus un dažādus ēdienus izmantojot maizes produktus. Veidoja aptaujas un intervijas. Lai arī izvēle bija ļoti grūta, dalībai otrā kārtā tika izvirzītas 6 klases no katras grupas.

Otrā kārta, „Praktisko iemaņu un zināšanu konkurss", norisinājās 2012.gada 18.maijā maizes ceptuvē „Lāči".  Finālisti piedalījās teorētiskajās apmācībās, kuras vadīja LLU PTF pārtikas tehnoloģijas katedras asociētā profesore Dr.sc.ing. Daiga Kunkulberga, savukārt maizes klaipa cepšanu mācīja maizniekmeistars un maizes ceptuves Lāči saimnieks Normunds Skauģis. Spēka, precizitātes, veiklības atjautības uzdevumi bija jāveic uzdevumu aplī, kā arī jāprezentē savi savagatavotie mājas darbi.

Visu pirmo trīs vietu ieguvējiem maizes ceptuve „Lāči" dāvināja klases izvēlētu atpūtu - kādu no Lāču ekskursiju programmām, kā arī Lāču gardumus. Savukārt konkursa atbalstītāji Ķekavas novada pašvaldības Kultūras aģentūra pirmo vietu ieguvējiem dāvināja ielūgumus uz pasākumu "Daugmales pilskalna dienas 2012" (16.-17.jūnijā), otro vietu ieguvējiem - ekskursiju uz Ziemassvētku kauju muzeju  vai Latvijas kara muzeju. Savukārt trešās vietas ieguvēji varēs apmeklēt Ķekavas novadpētniecības muzeju.

Izglītība