Palsmanieši brauc pie skolas draugiem Nīderlandē

Ceturtdien, 25. martā, uz Groningenas pilsētu Nīderlandē ar autobusu izbrauc Palsmanes pamatskolas skolēnu grupa, ko pavada četras skolotājas un daži vecāki.

Skolēnus uzņems Groningenas skola, ar ko palsmanieši draudzējas kopš 2006. gada. Abu izglītības iestāžu sadarbība aizsākās, pateicoties līdzdalībai Eiropas Kopienas Mūžizglītības programmas "Comenius" projektā.

Kaut arī projekts jau noslēdzies, skolas turpina draudzēties. Nīderlandieši Palsmanē viesojās pērn vasarā. Tagad kārta atbildes vizītei pienākusi palsmaniešiem.

Ceļā dodas 22 skolēni no 5. līdz 9. klasei, skolotājas Tigna Podniece, Ina Zālīte, Līga Treisnere un Ingūna Kudlāne un daži vecāki. Grupā gida pienākumus kopā ar meitu Lāsmu uzņemsies palsmanietis Ilmārs Mednis, bijušais skolas vecāku padomes priekšsēdētājs.

Palsmanes pamatskolas direktore Dace Pērle stāsta, ka skolas delegācija uz Groningenu dodas otro reizi, kopš skolas draudzējas. "Bērniem atkal būs iespēja redzēt pasauli, pārliecināties par savām angļu valodas zināšanām un iegūt draugus," cer direktore.

Grupā iekļauti skolēni, kuri izteica vēlēšanos braukt ekskursijā. Ceļa izdevumi jāsedz viņu ģimenēm. "Mēs tik ilgi gatavojāmies šim ceļojumam, ka tie, kuri gribēja, atrada iespēju iekrāt naudu, piemēram, vasarā ogoja," piebilst D. Pērle. Mājās palsmanieši pārradīsies 1. aprīlī.

Par Groningenas un Palsmanes skolu draudzību pat ieinteresējusies Nīderlandes vēstniecība Latvijā, izsakot gandarījumu un solot iespēju robežās palīdzēt, lai šo draudzību turpinātu.

Šajā mācību gadā Palsmanes pamatskola iesaistījusies jaunā "Comenius" projektā kopā ar skolām Grieķijā, Polijā un Nīderlandē (Groningenā). 5.- 9. klašu skolēni projektā izzina videi draudzīgu dzīves veidu. 1. maijā uz Grieķiju dosies Palsmanes pamatskolas skolotājas T. Podniece, I. Zālīte, Santa Indrēvica un direktore D. Pērle, lai apspriestu veicamos darbus.

Izglītība