Palsmanieši turpina cīņu erudīcijas konkursa «Ko Tu zini par Latviju?» 2. kārtā

Šī gada 4. februārī norisinājās sabiedriskās organizācijas «Creativus» veidotā erudīcijas konkursa «Ko Tu zini par Latviju?» pirmā priekšsacīkšu kārta, kurā tika aicināti piedalīties 9. - 12. klašu skolēni no visām Latvijas skolām, lai pārbaudītu savas zināšanas dažādās jomās par valsti, kurā dzīvojam un cīnītos par vērtīgām balvām.

 

Konkursa pirmā kārta norisinājām interaktīvā formātā - skolēnu veidotās komandas atbildēja uz jautājumiem ar interneta starpniecību - plkst. 10.00 tika atvērta piekļuve jautājumiem organizācijas «Creativus» mājaslapā www.creativus.lv, kura aizvērās pēc 45 minūtēm. Iespēja piedalīties konkursā bija arī komandām no skolām, kuras atrodas attālu no rajona centriem un provincēs.

 

Atbildes vērtēja žūrija, kurā darbojas Latvijas Universitātes rektors Mārcis Auziņš, Ogres ģimnāzijas skolotāja Laimdota Jonkuse, www.dzivolabi.lv un projekta «Vēli laimi Latvijai!» veidotājs un aktīvs jaunietis Jēkabs Eglītis, Latvijas Radio erudīcijas raidījuma «Lieliskais Piecinieks» vadītājs Ivo Krumholcs, pludmales volejbolists Aleksandrs Samoilov un Latvijas izglītības darbinieku arodbiedrības pārstāve Ilze Trapenciere.

 

Jāpiemin, ka jautājumus konkursam sagatavoja katrā jomā kompetenti un profesionāli avoti - ekonomikas jautājumus veidoja LR Ekonomikas ministrija, mākslas - Latvijas Mākslas muzejs, dabas - Latvijas dabas fonds.

 

 Kopumā pieteikušās 186 komandas no visas Latvijas, kas konkursu padara par nacionāla līmeņa pasākumu. Labāko rezultātu 1.priekšsacīkšu kārtā uzrādīja Jaunjelgavas vidusskolas komanda, kuras kapteinis ir Arnis Jaundžeikars. Šī komanda nopelnīja 74 punktus no 76 iespējamajiem.

 

Lai arī sākotnēji organizatori plānoja, ka 2.priekšsacīkšu kārtā iekļūs 20 labākās komandas, blīvo rezultātu dēļ organizatori nolēma, ka 2.kārtā iekļūs veselas 26 komandas. Tālākai cīņai par uzvaru izvirzījušās skolu komandas no Jaunjelgavas, Talsiem, Liepājas, Alojas, Cēsīm, Bauskas, Rīgas, Rugājiem, Jelgavas, Kārsavas, Nītaures, Rēzeknes, Siguldas, Aizkraukles, Limbažiem, Pāvilostas, Ogres, Jaunpiebalgas un Palsmanes.

 

Konkursa 2. kārta ir radošs pārbaudījums. Skolu komandas veidos 2 - 4 minūšu garu video materiālu. To vērtēs jau iepriekšminētā žūrija. Viedo materiāli būs apskatāmi arī interneta vietnē www.delfi.lv un www.creativus.lv . pēc 2. kārtas tālāk izvirzīsies 10 augstāk novērtētāko darbu autorkomandas. Darbi tiks vērtēti pēc to oriģinalitātes, radošuma, atbilstības tēmai, satura.

 

Jāpiemin, ka erudīcijas konkursa «Ko Tu zini par Latviju?» pēdējā kārta norisināsies 19. martā Kara muzejā, Rīgā. To vadīs sabiedrībā pazīstamais žurnālists un dabas pētnieks Māris Olte. Pasākuma dienā noritēs gan pusfināla kārta, gan fināla kārta, kuras sastāvēs ne tikai no teorētisko zināšanu, bet arī radošo spēju pārbaudes.

 

Pašā organizācijā «Creativus», kura dibināta 2009. gada vasarā, ir iesaistīti tikai jaunieši. Sākumā pirmo ideju realizēja pieci no tiem, izveidojot projektu jeb diskusiju «Latvijas tēls pasaulē», kas mudināja neapstāties un rīkoties tālāk - veidot un domāt par nākamajiem projektiem ar mērķi celt savu, kā arī vairumu Latvijas iedzīvotāju pašlepnumu pret sevi un savu valsti.

 

Šobrīd «Creativus» ir jau 11 jaunieši - gan studenti, gan tādi, kuri tikai studēs, gan arī tādi, kuri vēl mācās vidusskolā.

Organizācijas «Creativus» pārstāvji veido sociālus projektus, kuri balstīti uz Latvijas iedzīvotāju iesaistīšanos konkrētās darbībās. Tā kā organizācijā ir apvienojušies diezgan ambiciozi jaunieši, mēs esam pārliecināti par to, ka spēsim realizēt savas ieceres, un spēsim vērst mūsu valsts attīstību uz pozitīvo pusi. Lielākie darbi un izaicinājumi ir tikai priekšā, tomēr «Creativus» jaunieši tiem ir gatavi.

Izglītība