Panākums konkursā ļaus redzēt augsta līmeņa basketbolu skolēniem, vecākiem un draugiem

Valkas pamatskola piedalījās konkursā "Esi aktīvs!" un iznākumā nopelnīja 231 biļeti uz Eiropas čempionātu basketbolā sievietēm 9. jūnijā Valmierā.

 

"Pildījām konkursa uzdevumus, rakstījām atskaites, tāpēc uzskatām, ka biļetes ir godam nopelnītas," stāsta skolas direktore Nadežda Možarova.

 

Ar 1. - 4. klašu Valkas pamatskolas bērniem darbojās skolotājas Magdalēna Kalniņa, Gaļina Švabe, Ruta Žubule, Sarmīte Brice, Sarmīte Vilciņa, Gunta Aire un sporta skolotāja Sandra Daņilova, kura ir šī projekta koordinatore Valkas pamatskolā.

 

Visi burtnīcā minētie uzdevumi bija jāveic sporta stundās vai kādā citā laikā. Skolēni ir priecīgi un gandarīti par paveikto darbu. Uzdevumu veikšanā tika aicinātas iesaistīties arī sākumskolas skolēnu ģimenes.

 

Projekta mērķis ir popularizēt sportu un fiziskās aktivitātes kā veselīga dzīvesveida pamatu un lietderīgu brīvā laika pavadīšanas iespēju. Tajā iesaistītie 1. - 4. klašu audzēkņi saņēma darba burtnīcas ar 12 sportiskiem uzdevumiem, no kuriem jāizpilda vismaz astoņi, un burtnīca ar gūtajiem rezultātiem jāuzrāda savam sporta skolotājam.

 

 

 Noslēgumā skolas saņēma Sabiedrības Veselības aģentūras un veikalu tīkla "100% sports" sarūpētās balvas.

 

Skolēni atzīst, ka rezultātu pierakstīšana palīdzējusi sekot līdzi saviem sasniegumiem, kā arī motivējusi skolēnus vairāk censties. Pozitīvi, ka projekts mudinājis iesaistīties ne tikai skolotājus un bērnus, bet arī vecākus. Skolu pārstāvji izteica pateicību, ka ir iespēja piedalīties gan šajā projektā, gan citos, piemēram, sporta inventāra iegādes palīdzības programmā.

 

Projekts "Esi aktīvs!" tiek organizēts jau otro gadu, un šogad tajā iesaistījušās 38 Latvijas skolas ar vairāk kā 5000 dalībnieku.

 

Tam starts tika dots 2007. gada 27. decembrī "Arēnā Rīga", lai popularizētu sportu un fiziskās aktivitātes kā veselīga dzīvesveida pamatu un lietderīgu brīvā laika pavadīšanas iespēju.

Izglītība