Par spicākajiem velobraucējiem atkal atzīti kārķēnieši

Jauno satiksmes dalībnieku forums šogad tradicionāli notika Valkas pamatskolā. Visus sacensību dalībniekus iedrošināja startam un noslēgumā arī labākos apbalvoja CSDD Valkas nodaļas pārstāvis Agris Simulis.

Sacensībās piedalījās bērni vecumā no 10 līdz 12 gadiem, veidojot komandas ar trijiem zēniem un tikpat meitenēm katrā. FOTO>>> ŠEIT

Pavisam piedalījās astoņas komandas - Blomes pamatskolas "Brašie braucēji", Ēveles pamatskolas, Ērģemes pamatskolas "Rikandēni", Valkas pamatskolas komandas "Mikrobraucēji", "Ceturtie rullē", "Zaļais garančs", Kārķu pamatskolas komandas "Lai ripo", "Spožie rati" un individuālie braucēji - pavisam 64 dalībnieki.

Atkal uzvar kārķēniešiSacensībās bērniem bija ne tikai jāprot veikli braukt ar velosipēdu, bet arī jāpārzina sava braucamrīka uzbūve, apkope, jāpārzina ceļu satiksmes noteikumi un jāprot sniegt pirmā palīdzība cietušajam.1. vietu ieguva Kārķu pamatskolas komanda "Lai ripo". Uzvaru kaldināja Gusts Pētersons, Armands Zutis, Andris Strazds, Karīna Eglīte, Alīna Veidemane un Baiba Riekstiņa.

2. vieta - Ērģemes pamatskolas komandai "Rikandēni" un 3. vieta - Blomes komandai "Brašie braucēji".Par spicākajiem velobraucējiem ar visvairāk iegūtajiem punktiem atzīti kārķēnieši G. Pētersons un K. Eglīte no Kārķiem. Šīs skolas komanda uzvarēja arī pērn.

"Nezinu, kā būs šodien. Startējam ar divām komandām. Mums šajā sezonā ir ļoti aktīvi bērni un viņi patiešām vēlas darboties," smaida skolotāja Ineta Zute. Viņa nav šo bērnu audzinātāja, taču atzīst, ka riteņbraukšanas sacensības ir viņas sirdslieta.

Tiklīdz sniegs nokusa, reizi nedēļā notika treniņš. Bērni mācījās arī teoriju. Paši skolēni gatavoja šķēršļus, lai tie kaut cik līdzinātos sacensībās izmantotajiem. Tas attaisnojās.

 

Uzvarētāji - uz finālu "Ronīšos"Trīs dienas pēc kārtas trenējās Valkas pamatskolas puiši. Šķēršļus skolai aizdeva Valkas CSDD nodaļa. "Trenējāmies pamatīgi. Projektu nedēļā dienu veltījām velosipēda uzbūves izzināšanai. Paaicinājām arī medmāsu, kura mūs izglītoja par pirmās medicīniskās palīdzības aspektiem.

Pašlaik gan mums iet diezgan grūti, jo jūtams uztraukums. Bija arī atšķirība šķēršļu izvietojumā treniņos un sacensībās," stāsta Valkas pamatskolas skolotāja Sarmīte Vilciņa. Sacensībās piedalījās visu triju 4. klašu skolēni. Vēl ar bērniem darbojās arī klašu audzinātājas Sarmīte Brice un Ruta Žubule.

Godalgoto vietu ieguvējas komandas saņēma skaistus kausus un balvas, tāpat visi dalībnieki tika apsveikti ar atzinības rakstiem un krekliņiem. Pirmās vietas ieguvēji ieguva ceļazīmi uz Latvijas fināla sacensībā, kas norisināsies 4. un 5. jūnijā Tukuma rajona Klapkalnciema "Ronīšos".

Savukārt labākie Latvijas fināla dalībnieki veidos Latvijas izlasi Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensībās Maķedonijā, Skopjē. 2009. gads Latvijas izlasei Somijā bija ļoti veiksmīgs - 1. vieta starp 22 Eiropas valstu komandām.

Izglītība