Pašvaldības ielūgumus uz pilsētas balli Smiltenē saņems arī jaunāko klašu bērni 4

Labākie Smiltenes skolu audzēkņi jeb "zelta jaunatne" neatkarīgi no vecuma drīz varēs izklaidēties ballē kopā ar citiem pilsētas un apkārtnes jauniešiem. "Zelta jaunatni" - skolēnus ar labākajiem sasniegumiem mācībās, mūzikā, mākslā, sportā - pilsētas dome godinās rudenī, nevis pavasarī, kā agrāk. Mainījies arī pašvaldības pateicības veids.

Uz balli aicinās arī maziņosSkolēnus suminās par sasniegumiem aizvadītajā 2007./08. mācību gadā. Viņus ielūgs uz Smiltenes jauniešu domes rīkotu pasākumu "Dziesma manai pilsētai", kas 13. novembrī notiks pilsētas kultūras un sporta centrā.

 

"Zelta jaunatnei" Smiltenes pilsētas domes priekšsēdētājs Ainārs Mežulis pasniegs pašvaldības Atzinības rakstus. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem šoreiz nav plānots domes uzsaukts cienasts (saldumi un augļi) un apmaksāta ekskursija vai teātra izrādes apmeklējums.

 

"Bieži vien visi neaizbrauc, bet tie, kuri sameklēti vietā, šādu braucienu varbūt pat nav pelnījuši," spriež Smiltenes pilsētas domes priekšsēdētājs Ainārs Mežulis. Tāpēc šogad pateicība "zelta jaunatnei" būšot ielūgums uz diskotēku. "Visiem labajiem skolēniem, vienīgi mazie ātrāk ies projām," piebilst pašvaldības vadītājs.

 

Labāko skolēnu apbalvošana 13. novembrī sāksies pulksten 18.00. Tai sekos dziesmu konkurss "Dziesma Latvijai", kurā var piedalīties ikviens interesents, bet orientējoši ap pulksten 20.30 sāksies balle. Muzicēs grupa "INTRO".

 

"Zelta jaunatnei" biļetes uz balli nebūs jāpērk, jo viņiem visiem - arī jaunāko klašu skolēniem - pašvaldība "uzsauks" ielūgumus, "Ziemeļlatvija" uzzināja Smiltenes pilsētas domē.

 

Jaunieši vēlas grāmatas un muzejusSmiltenes jauniešu domes prezidente, Smiltenes ģimnāzijas skolniece Inga Ērgle šaubās, vai ielūgums uz balli ir piemērots pateicības veids jaunāko klašu skolēniem. Tad jau drošības labad pirmo klašu skolēniem vajadzētu līdzi nākt vecākiem.

 

"Diskotēka vispār nav labākais veids, kā pateikties skolēniem," spriež Inga, '"jo tas nav kaut kas īpašs, personīgs. Turklāt aizies tikai maza daļa. Labāk uzdāvināt dāvanu karti grāmatu iegādei, jo labie skolēni lasa grāmatas, vai kādu ceļojumu."

 

Pēc "Ziemeļlatvijas" lūguma Smiltenes jauniešu domes pārstāvji izveidoja savu topu, kādi varētu būt labākie pašvaldības pateicības veidi "zelta jaunatnei": sportiska ekskursija uz piedzīvojumu parku "Mežakaķis", "Ozolkalns" vai tamlīdzīgi; dāvanu kartes grāmatu veikalā; izrāde Valmieras Drāmas teātrī; grāmatas; Fridriha Candera - Kosmosa izpētes muzejs Latvijas Universitātes (LU) telpās; Zinātņu un tehnikas vēstures muzejs LU telpās; Rīgas Kinomuzejs; peintbols.

 

"Ziemeļlatvijas" apvaicātie jaunāko klašu skolēni vēl tagad ar sajūsmu atceras pašvaldības uzdāvināto izrādes "Skroderdienas Silmačos" apmeklējumu Valmieras teātrī pirms dažiem gadiem.

 

Jādomā, kā pateikties"Teātris, ekskursijas un tamlīdzīgas formas ir izsmeltas. Ir jāmeklē kaut kas cits," savukārt domā A. Mežulis.

 

Līdzīgs viedoklis ir domes priekšsēdētāja vietniecei Ilzei Verginai - Smiltenes Centra vidusskolas direktorei. Viņa pārliecinājusies, ka ir grūti pierunāt visus labos bērnus braukt domes apmaksātā ekskursijā, jo daudzi piedāvātajā vietā jau bijuši.

 

"Bērnu intereses ir dažādas, un "zelta jaunatnes" katru gadu ir daudz - aptuveni 100 skolēnu. Neesam vēl līdz galam izdomājuši, kā viņiem pateikties," atzīst deputāte.

Komentāri 4

NEskolniece

es piekrītu jauniešiem,viena diskotēka ls 1,5 apmērā nav nekas ipašs un personīgs.
un runājot par ekskursijām, nav jau skolēni jāpiespiež, jo lielākā daļa brauktu tajā ekskursija, ja jau viņa ir par brīvu.
ja arī nebrauktu,pašiem labāk, mazāk izdevumu!!

pirms 12 gadiem, 2008.11.01 19:45

###

Nedomāju,ka tas ir labākais veids,kā sveikt skolēnus.Ai,kā pilsētai trūkst radošām idejām bagāta cilvēka!P

pirms 12 gadiem, 2008.11.02 20:06

ha

Fantastiski, kur nu vēl grandiozāku balvu - ha, ha, un gads jau arī vēl nemaz nav pagājis. Ja nevariet izdomāt kaut ko mīļu un derīgu, tad nevajag kļūt smieklīgiem!

pirms 12 gadiem, 2008.11.04 17:24

Izglītība