Piedzīvojumu un izaicinājumu spēlē

"Jaunie purva bridēji" no Smiltenes un "Ērģemes banda" piedalījās Vidzemes reģiona piedzīvojumu un izaicinājumu spēlē Latvijas skolu jauniešiem "Jaunie Rīgas sargi". No 15 komandām smiltenieši bija to trīs labāko komandu vidū, kuriem dota iespēja sacensties fināla spēlē.

 

"Jaunie Rīgas sargi" ir aizraujoša piedzīvojumu spēle brīvā dabā jauniešiem vecumā no 14 līdz 19 gadiem. No 2008. gada septembra līdz 2009. gada jūnijam tā četrās kārtās notiek visā Latvijā. Līdz šim spēles notikušas rajonu un reģionu ietvaros.

 

 

Bet 4. maijā Latvijas saliedētākie, draudzīgākie un bezbailīgākie jaunieši tiksies finālā Slampē, kinopilsētiņā "Cinevilla". Šo jauniešu vidū ir Smiltenes Centra vidusskolas komanda "Jaunie purva bridēji" - 11. klases skolēni Līga Bebrīte, Una Kalnīte, Jānis Siliņš, Rihards Spilva, Juris Priede un 10. klases skolniece Elza Cīrule.

 

Piedalīties piedzīvojumu spēlē izdomājuši paši jaunieši. "Skolēni jau noorganizējuši komandu un izdomājuši tai nosaukumu, atnāca pie manis un uzrunāja, vai nevēlētos būt viņu pārstāve šajā spēlē. Daudz nedomāju un piekritu," stāsta Smiltenes Centra vidusskolas 11. klases audzinātāja Ilma Reimane. Viņai ir liels prieks par saviem jauniešiem, jo tie spēles misiju veic ar lielu degsmi un aizrautību.

 

Vidzemes reģiona komandu spēle norisinājās Siguldā, kur pirmajā dienas pusē jauniešiem notika apmācības, bet pēc tam bija jādodas piecu kilometru garajā misijā. Skolotāja I. Reimane stāsta, ka jaunieši apguva signālu mācību - Morzas ābeci, Latvijas zaļā punkta mācību - orientēšanos, virvju mācību - mācījās siet dažādus mezglus, sanitāru kursus, pirmās palīdzības sniegšanu. Pēc tam "Jaunie purva bridēji" devās misijā, kurā bija jānogādā munīcija 5. rotai. Bet ceļā uz to jāpaveic vairāki uzdevumi.

 

11. klases skolniece Līga Bebrīte stāsta, ka šis bijis interesants piedzīvojums viņas dzīvē. Tā nav bijusi tikai spēle, kas sākas un pēkšņi beidzas. "Šo sacensību laikā iemācījos lietas, kuras šķita neticami grūtas. Piemēram, iemācīties Morzas ābeci. Iepriekš nedomāju, ka ko to spētu iemācīties. Arī pirmās palīdzības sniegšana dzīvē var noderēt," saka jauniete. Viņa cer, ka komandai izdosies uzvarēt spēles finālā, jo cīņas spars jauniešos netrūkst.

 

Izglītība