Piena plūsma apstājusies

Zemkopības ministrija šogad nav atradusi valsts līdzfinansējumu programmas "Skolas piens" turpināšanai, tādēļ daudzviet piena piegāde skolām ir pārtraukta.

 

Valkas rajonā ar šīs programmas izpildi grūti veicās jau kopš tās sākuma, jo, kā atzīst rajona Izglītības pārvaldes vadītāja Ilze Videmane, piena pārstrādātājiem nebija izdevīgi veikt tālus braucienus līdz skolām, kurās piens par valsts un Eiropas Savienības finansējumu bija paredzēts nelielam bērnu skaitam.

 

Vairākās mācību iestādēs pret programmas ieviešanu atturīga bija arī administrācija.

 

Akciju sabiedrības "Valmieras piens" sabiedrisko attiecību speciāliste Lija Ozoliņa atzīst, ka uzņēmums jau labu laiku neved uz skolām pienu, tajā skaitā arī uz Valkas rajona mācību iestādēm. "Mēs savu dalību programmā esam pārtraukuši, jo valsts politika ir tāda, ka akciju sabiedrībai tas nav izdevīgi," saka L. Ozoliņa.

 

Zemkopības ministrija gan paziņojusi, ka oficiāli programma nav apturēta. To varētu īstenot, ja starpību starp Eiropas Savienības atbalstu un piena glāzes cenu piemaksātu pašvaldības vai bērnu vecāki.

 

Valkas rajona padomes un Variņu pagasta padomes priekšsēdētājs Uldis Birkenšteins uzskata, ka nav pareizi visu kārtējo reizi uzvelt uz pašvaldību pleciem, ja valsts ar savu iesākto darbu netiek galā.Turklāt, ja jau vecākiem jāmaksā par pienu, tad tāda programma vispār zaudē savu jēgu.

Izglītība