Pīlādzēnu jautrais pavasaris 4

Smiltenes pirmsskolas izglītības iestādē "Pīlādzītis" iestudēta pirmā luga "Pīlādzīša jautrais pavasaris". Tās aktieri ir bērni no gandrīz visām grupiņām.

Pirmsskolas izglītības iestādes metodiķe Rasma Petrova stāsta, ka ik gadu par godu teātra dienām bērnudārzā "Vālodzīte" katrā grupiņā veidoja mazu izrādīti. Tagad, kad iestādes saime kļuvusi kuplāka, nolemts lugu iestudēt kopīgi.

"Tā kā bērnudārza sporta skolotāja Ieva Klāva Bunga pati spēlē teātri, ir spēka pilna un varoša, viņa kļuva par izrādes scenārija autori un režisori. "Pīlādzīša jautrajā pavasarī" pavisam spēlē 14 bērnudārza audzēkņi. Pateicoties Ievas apņēmībai un darbam, šo visu nodēvējām par Ieviņas teātri," atklāj R. Petrova.

Izrādes ilgums ir aptuveni 30 minūtes. To bija iespējams aplūkot ne tikai "Pīlādzīša" kuplajai saimei, bet arī pilsētas pensionāriem un Trīs pakalnu pamatskolas pirmo un otro klašu skolēniem.

Ļoti sirsnīga tikšanās esot bijusi ar pensionāriem, kuri pie bērniem ieradušies ar ziediem un kliņģeri. "Smiltenes aktīvie pensionāri pērn bija bērnudārza atklāšanā, viņi izrāda par mums interesi, tāpēc nolēmām viņiem sagādāt prieku, uzaicinot uz izrādi," teic metodiķe.

Tomēr vislielākais ieguvums ir bērniem. Viņi ne tikai mācījās iejusties kādā noteiktā lomā, bet arī rīkoties ar naudu, jo teātrim par godu tika izveidota biļešu kase.

Komentāri 4

?

un cik korekti bija par to prasīt naudu (kaut arī simbolisku), ja jau tā bija Bungas iniciatīva? privātais biznesiņš? viņai pašai neērti nav? kā vispār var likt(!) apmeklēt skolas bērniem tādu pasākumu?
kādas tiesības, mācību iestādē, par hobijdarbu no citiem, skolēniem, prasīt naudu?

pirms 12 gadiem, 2009.04.20 09:03

Aiz skaudības tik nepārsprāgstat. Prieks, ka ir cilvēciņš kas kaut ko tādu spēj uzņemties. Un ne ba jau viņa savā kabatā to lika.

pirms 12 gadiem, 2009.04.21 14:35

paldies Ievai,jauki,ka bērniem ir iespēja piedalīties un ko tādu redzēt,paldies

pirms 12 gadiem, 2009.04.21 20:21

tētis

gan izrāde, gan biļešu tirgošana bija O.K. Ja Tu "?" tur būtu bijis, nevis te gudri muldējis, tad Tu savu viedokli mainītu. Paldies, tā turpināt.

pirms 12 gadiem, 2009.04.28 22:36

Izglītība