Pirks autobusus skolēnu vadāšanai 4

Šonedēļ valdība no Sociālā drošības tīkla līdzekļiem piešķīra pašvaldībām gandrīz 2,6 miljonus latu skolēnu autobusu iegādei.

Finansējumu saņems 42 novadu pašvaldības. Plānots iegādāties 74 autobusus skolēnu nogādāšanai skolās no tām apdzīvotajām vietām, kur skolas jau slēgtas vai arī nākotnē tiks likvidētas vai reorganizētas, "Ziemeļlatviju" informē Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja Justīne Plūmiņa.

Četrus autobusus varēs iegādāties arī Smiltenes novada dome, bet vienu - Strenču novada dome. "Esam gandarīti par atbalstu, jo skolēnu pārvadāšanai paredzētais transports novadā tehniski ir nolietojies. Piemēram, tikko vecuma dēļ norakstīts autobuss Variņu pagastā," informē Smiltenes novada domes izpilddirektors Kārlis Lapiņš.

Autobusus katra pašvaldība iegādāsies atsevišķi, rīkojot iepirkumu. Pašvaldības līdzfinansējums ir 10 procenti. Valsts piešķirs 90 procentus, bet ne vairāk kā 35 tūkstošus par vienu autobusu. Lietotie autobusi nedrīkst būt vecāki par diviem gadiem. Ministrija prognozē, ka pašvaldības transprtlīdzekļus varētu saņemt jau šogad, vai, vēlākais, nākamā gada februārī.

K. Lapiņš informē, ka Smiltenes novada dome plāno iegādāties mazas ietilpības autobusus ar 19 vietām.

Smiltenes novadā ir slēgtas divas lauku skolas - Brantos un Birzuļos. Skolēnu vadāšanai vairākos pagastos pašvaldība šobrīd pērk komercpakalpojumus.

Strenču novada domei tiks vēl viens autobuss skolēnu pārvadāšanai no Latvijas - Šveices sadarbības programmas. "Mums novadā šobrīd ir divi autobusi. No tiem viens ir ļoti sliktā stāvoklī un to pat neatmaksājas remontēt," stāsta Strenču novada domes priekšsēdētājs Jānis Pētersons.

Komentāri 4

Urmass

Jā, paknapa tā nauda, bet ja doma pirkt kaut kādus 16- 19 vietīgos (MB Sprinter vai Ford Transit), tad jau kaut ko var 2 gadīgu izspiest...

pirms 10 gadiem, 2010.07.24 08:50

haha

No tā var saprast, ka novadā vēl divas skolas tiks slēgtas... Ja nē, tad tomēr gribētos zināt, kam tie 4 autobusi paredzēti, jo ir daudz lielāki novadi, kuriem paredzēts viens vai divi autobusi...

pirms 10 gadiem, 2010.07.24 13:24

Austris

Piemēram, tikko vecuma dēļ norakstīts autobuss Variņu pagastā.

Kas tad te mums?

pirms 10 gadiem, 2010.07.25 09:37

Slegt un Norakstit

Ja autobusus norakstit pec vecuma nepietiks nekadas naudas. Parak lepni kluvusi? Noraksta kustamo mantu, kura spej pati iziet TA, pardodot tirguu.

Par skolu slegsanu kluseju, PSRS laikaa nekas tads prata neienaktu, slegt skolas vai slimnicas, bet buvet stikla kalnu.

Nabaga berni. Valdiba nozags viniem paris stundas dienaa, kuras vini varetu guleet, vai pavadit savam vajadzibam.
Tagad agri celties, majas vakaraa, kada vel maciba...
Ja vel majas japalidz.

Potencialie Irijas vergi.

Nerunajot jau par to ka jaunaja skolaa ne vienmer pienem svesiniekus.

Zuud Latvija, ar pasu veletaju rokaam. Latvijas pilsoni Saeima izlaupa un izvaro Dzimteni.

Balsojiet par krievu partijaam, personigi es balsosu, velos redzet ko vini prot, zaudet tik un ta vairs nav ka.
Latvijas partijas sevi paradija visas iespejamas liknees.

pirms 10 gadiem, 2010.07.31 15:33

Izglītība