Pirmklasniekiem būs brīvpusdienas 1

Jaunā mācību gada četriem mēnešiem valsts budžeta līdzekļi 1. klases ēdināšanai ir nodrošināti līdzšinējā apjomā - vienam skolēnam 80 santīmu dienā.

 

"Ziemeļlatvija" jau ir rakstījusi, ka ar 2008. gada 1. septembri valsts budžeta līdzekļus pašvaldībām piešķir pamatizglītības iestāžu 1. klases skolēnu ēdināšanai. Pamatizglītības iestāžu citu klašu skolēnu ēdināšanai valsts budžeta līdzekļus var piešķirt, ja likumā par valsts budžetu kārtējam gadam šim mērķim ir paredzēti līdzekļi.

 

Bijušās Valkas domes Sociālā dienesta sociālā darbiniece ģimenēm ar bērniem Lilija Līviņa informē, ka aizvadītajā mācību gadā pilsētas dome katra pirmklasnieka ēdināšanai piemaksājusi 20 santīmus, tādējādi pusdienas vienam pirmītim izmaksāja latu.

 

"Līdz finanšu gada beigām līdzšinējā piemaksa saglabāsies, bet jau nākamajā finanšu gadā būs jālemj par vienotu pusdienu finansēšanas sistēmu novadā, jo līdz šim katrā pašvaldībā tā bija atšķirīga," norāda Valkas novada domes priekšsēdētāja vietniece Unda Ozoliņa.

 

Vispirms gan jāizveido novada Sociālā dienesta struktūra, jāizstrādā nolikums un jāpieņem vienoti novada Saistošie noteikumi. "Ziemeļlatvija" jau informēja, ka par novada Sociālā dienesta vadītāju deputāti ievēlēja Mārīti Magoni.

Komentāri 1

ingrida

Tie pirmklsnieki, kas nav Deklarejusies Valka, ari brivpusdienas pienakas??

pirms 11 gadiem, 2009.08.30 09:15

Izglītība