Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pirmo reizi - “Āķītis”

Variņu pamatskolas audzēkņu prasmes un zināšanas pārbaudītas konkursā "Āķītis", kurā piedalījās 1. - 9. klases skolēni.

Šāds konkurss skolā notika pirmo reizi. Skolēni pildīja uzdevumus 10 darba stacijās, katrā no tām iekļaujoties pārbaudījumam atvēlētajās 15 minūtēs. Sacentās jauktās komandas, kurās strādāja dažādu klašu pārstāvji.

Uzvarēja komanda "Asie grābekļi": Pēteris Grodnis (9. klase), Karīna Valtere (6. kl.), Linards Indruškevičs (5. kl.), Matīss Strautiņš (4. kl.) un Jurģis Penezis (2. kl.).

"Skolotāji bija sagatavojuši interesantus, praktiskus un atraktīvus uzdevumus pirmajā palīdzībā, veselības mācībā, sportā, dejās, mūzikā, sociālajās zinībās un citās jomās," stāsta Variņu pamatskolas ķīmijas, informātikas un mājturības skolotāja Inga Vesmane.

Piemēram, skautu un gaidu vadītāja, Variņu pamatskolas direktore Agita Birkenšteina uzdeva sasiet plakano mezglu, salocīt Latvijas karogu un nosaukt, kuros datumos tiek atzīmēti Latvijai nozīmīgākie svētki. 1. - 4. klases skolotājas uzdeva bērniem pēc smaržas atpazīt šķidrumus, vielas vai pārtikas produktus, piemēram, šokolādes gabaliņus, pēc taustes atpazīt maisiņā ieliktu priekšmetu un, skatoties uz stikla trauciņos sabērtām dažādām baltām pārtikā izmantojām vielām, pateikt, kas tās ir.

Skolēniem arī vajadzēja atpazīt zāļu tējas, zināt, kā rīkoties un kā sniegt palīdzību, ja cilvēks gūst sadzīves traumu, uzstādīt deju pēc dotā apraksta un tikt galā ar citiem pārbaudījumiem.

Šādu konkursu skolotājas Variņu skola, iespējams, rīkos arī nākamajā gadā, jo ieguvumi bijuši vairāki, piemēram, apgūtas prasmes strādāt komandā un sadalīt pienākumus, pieredzē dalās I. Vesmane.Šis mācību gads 31. maijā Variņu pamatskolā tradicionāli noslēgsies ar Pērļu svētkiem, kuros suminās mācībās, sportā un radošajās jomās labākos skolēnus. Visam skolas kolektīvam būs pārsteigums - muzikāls sveiciens.

Izglītība