Pirms jaunā mācību gada sākumā kopā sanāk Valkas novada pedagogi

Šogad jauno mācību gadu Valkas novada skolotāji iesāk bez lieka stresa un satraukuma, jo solīts, ka novadam finansējums izglītībai netiks samazināts. Vēl jo vairāk, pedagogi var izmantot iespēju saņemt arī mērķstipendijas.

Valkas ģimnāzijā notika novada pedagogu sapulce, kurā piedalījās visu skolu, kā arī pirmsskolas izglītības iestāžu darbinieki.

Samazinās skolēnu skaits"Šī sanāksme ir kā atskaite par aizvadīto mācību gadu. Esam aicinājuši arī novada deputātus, jo kopā ar viņiem pieņēmām svarīgus lēmumus izglītības jomā," informē novada Izglītības pārvaldes vadītāja Dzintra Auzāne.

Viņa ir gandarīta, ka sapulcē skolu pārstāvjus varēs iepriecināt ar pašvaldības deputātu pieņemto pozitīvo lēmumu par dāvanu kartes piešķiršanu kancelejas preču iegādei visiem 98 novada skolu pirmklasniekiem. Jau zināms, ka jaunajā mācību gadā skolās ir nedaudz samazinājies skolēnu skaits. Pēc provizoriskiem datiem, 1. septembrī skolu durvis vērs par 30 skolēniem mazāk.

Šogad Valkas ģimnāzija būs tikai divas 10. klases, pērn - bija trīs. Dz. Auzāne uzskata, ka tas nav katastrofāls skaitlis, lai satraukumam būtu pamata. Vēl jo vairāk, lai lemtu par kādas lauku skolas slēgšanu.

"Lai gan skolotāji vēl pilnībā nezina savas darba slodzes, viņi ir tādi darbīgi un gatavi stāties klases priekšā," uzskata Dz. Auzāne.

Sapulces gaitā klātesošo apsveikumus un uzmundrinājumus saņēma pedagogi, kuri aizvadītajā mācību gadā pabeiguši kādu no augstākajām mācību iestādēm un ieguvušu bakalaura vai maģistra grādu. Piemiņas grāmatu un ziedus pasniedza Valkas ģimnāzijas skolotājām Andrigai Lozdai un Guntrai Gaidlazdai, Valkas pamatskolas skolotājai Annai Meļķei, Ērģemes pamatskolas skolotājai Evitai Cerbulei un Ozolu pamatskolas skolotājām Irinai Ziemiņai un Daigai Kalniņai.

"Ļoti gaidu 1. septembri, gribu strādāt, jo jūtos lieliski atpūtusies. Esmu noilgojusies pēc saviem skolēniem," atklāj Kārķu pamatskolas skolotāja Liene Skruode.

Arī jaunā skolotāja Baiba Fjodorova jūtot patīkamu satraukumu, jo viņai šajā 1. septembrī sāksies pirmā darba pieredze ar bērniem. Baiba turpināšot studēt Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas 2. kursā, kur apgūst sākumskolas profesiju ar tiesībām pasniegt vienu mācību priekšmetu pamatskolā. Baiba kārķēniešiem pasniegs vizuālās mākslas stundas.

 

Aicina pieteikt izcilus pedagogusIzglītības un zinātnes ministrija (IZM) līdz 7. septembrim aicina iesniegt ierosinājumus izcilu izglītības un zinātnes darbinieku apbalvošanai ar IZM 2010. gada balvu. To piešķirs četrās kategorijās - par veiksmīgu un radošu darbu izglītības sistēmas pilnveidē un bērnu, jauniešu vai pieaugušo izglītošanā; par radošu un kvalitatīvu pedagoģisko darbību vispārējā, profesionālajā vai augstākajā izglītībā; par ieguldījumu bērnu un jauniešu pilsoniskajā audzināšanā, kultūrvēsturisku tradīciju saglabāšanā un skolēnu pētnieciskās darbības veicināšanā un par ieguldījumu jauno zinātnieku audzināšanā.

Motivētu ierosinājumu un tam pievienotu informatīvo materiālu par balvas piešķiršanai izvirzīto kandidātu var iesniegt arī novadu pašvaldības, Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība, profesionālās izglītības iestāžu darbinieku padome un citas organizācijas.

Izglītība