Plāņos daudzi bērni pirmo reizi kāpj uz skatuves kā aktieri 3

Pagājušā gada nogalē plānēniešiem radās iecere iestudēt lugu, lai varētu piedalīties skolēnu teātra festivālā Valkā. Vairāku mēnešu ilgais darbs ir izdarīts. Par lugas pirmizrādi interesi izrādīja pārsteidzoši daudz cilvēku.

 

Būt aktierim nebūt nav viegli. To iestudētās lugas pirmizrādē saprata jaunie plānēnieši. Lampu drudzis, aizmirsti vārdi pirms došanās uz skatuves, lugas laikā galma dāmai piemirsies uzvilkt kurpes - to visu pirmizrādē piedzīvoja jaunie aktieri. Tomēr uztraukums ir sīkums, salīdzinot ar sajūtām, kādas viņi un skatītāji piedzīvoja pirmizrādes laikā. Tik daudz pozitīvu mirkļu pagastā sen neesot bijis.

 

Plāņu pagasta kultūras dzīves organizatore Sarmīte Caune stāsta, ka sākotnēji bija cerēts iestudēt pusstundu ilgu Rūdolfa Blaumaņa lugu "Velniņi", kas vēlāk sanāca krietni garāka un aizraujošāka. "Izdomājām, ka arī mūsu pagasta bērni var un spēj piedalīties Valkas skolēnu teātra festivālā un skolēnu pils teātra festivālā "Zīļuks".

 

 

Mūsu iestudētajā lugā pavisam piedalās 19 bērni un divas mammas. Vairākus mēnešus strādājām pie tā, lai viss izdotos, jo lugā ir gan muzikāli, gan atraktīvi sižeti," saka kultūras dzīves organizatore. S. Caune un Plāņu pamatskolas teātra pulciņa vadītāja Marita Timermane ir šī notikuma idejas autores. Viņu sapnis bija dot iespēju lauku bērniem izbaudīt skatuvi. Tas arī izdevās, pat labāk nekā sākumā cerēts. Liels palīgs darbos esot bijis Artūrs Caune, kā arī Uģis Sirmais, kurš palīdzējis ar mūziku.

 

 

Uz pirmizrādi Plāņu pagasta tautas namā ieradās negaidīti daudz cilvēku. Pietrūkuši pat krēsli, kur skatītājiem apsēsties. "Pirmizrāde man patika. Ļoti pozitīvas sajūtas, to varēja manīt arī no māksliniekiem. Bija nepārprotami redzams, ka viņi grib vēl un vēl spēlēt. Šādiem pasākumiem pagastā būtu jānotiek biežāk. Bērni taču ir mūsu jaunā paaudze," saka pirmizrādes apmeklētāja Gunita Kainaize.

 

Pozitīvisma pilna ir arī viena no iestudētās lugas atveidotājām, kaut gan sākumā bija pavisam citādāk. "Man piedāvāja lomu lugā, bet es nepiekritu, jo laiks jāvelta mācībām. Tomēr vienā brīdī pārdomāju, jo nodomāju, ka tas varētu būt interesanti. Tagad es pat gribētu būt aktrise, jo iejusties citu cilvēku tēlos ir forši un aizraujoši," atklāj Līva Zvirbule. Viņu patīkami pārsteidza daudzie atraktīvie skatītāji.

 

Komentāri 3

iedzīvotāja

Malači ! šie panaākumi kārtējo reizi apliecina ko var izdarīt arī mazajās lauku skolās , kuras pēc valdības domām tik vajadzētu likvidēt . Paldies arī mazajiem plānēniešiem par koncertu 8.martā , novēlam sekmes arī turpmāk.

pirms 12 gadiem, 2009.04.09 09:51

caca

Protams ,ka malači,bērni ir darīt griboši visur,vajag tikai ar viņiem darboties un tad būs arī rezultāts.

pirms 12 gadiem, 2009.04.09 21:21

Izglītība