Policija izbeigs kriminālprocesu par zēna nāvi Līvānos pēc fizkultūras stundas 2

Policija izbeigs kriminālprocesu par Līvānu 1.vidusskolas 4.klases skolēna nāvi pēc sporta nodarbības. Tiesu medicīniskajā ekspertīzē konstatēts, ka zēna nāvi izraisīja iedzimta kaite - sirds mazspēja, portālam Diena.lv pastāstīja Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes priekšnieka palīdzes pienākumu izpildītāja Anastasija Laizāne.

 

Zēna nāvē nav nekā krimināla, viņa sacīja. Zēnam nav bijis nozīmējuma, ka fizkultūrā viņš nevar piedalīties.

 

A.Laizāne arī pastāstīja, ka ļoti smagi liecības policijā bija sniegt mirušā zēna mātei.

Traģiskais negadījums notika septembra sākumā - mācību gada otrajā nedēļā.

 

Diena iepriekš rakstīja, ka mirušais zēns Rolands sirdskaites dēļ no sporta nodarbībām pilnībā nebija atbrīvots, izņemot smagas slodzes, tajā skaitā krosu. Pirmajā fizkultūras stundā zēns kopā ar klasesbiedriem aizrautīgi devies skriet apkārt skolai, kas izrādījies viņa pēdējais skrējiens, - kaut arī ātrās palīdzības brigāde no Līvānu slimnīcas, kas atrodas pāri ielai, ieradās divas minūtes pēc izsaukuma, zēnu glābt neizdevās.

 

Izglītības un zinātnes ministrija pēc šī gadījuma solīja izvērtēt bērnu slodzes sporta stundās. Izglītības satura centrs pauda izbrīnu, kādēļ sporta stundās bērniem tik daudz liek skriet.

 

Kā vēstīja LETA, centra speciāliste Inese Bautre sacīja, ka saskaņā ar jauno standartu sporta skolotājiem uzmanība jāvērš uz to, ko katrs bērns var izdarīt, nevis, kā iepriekš, kad visiem skolēniem izvirzīja normatīvu mērauklu.

 

Skolotājam jāņem vērā arī skolēnu emocionālais noskaņojums, kā arī jāregulē skolēna fiziskās slodzes dozējums.

Komentāri 2

toms

Jebkuram cilvēkam SPORTS veselību nepasliktina. Tikai vajag sākt ar bāzes ielikšanu( lēniem skrējieniem, vingrinājumiem , kas attīsta veselību) , cik man ir zināms vienmērīga skriešana Tikai attīsta sirdsdarbību, protams, ja cilvēks cenšas dzīvot veselīgu dzīves veidu
Ne par velti ir tāds Teiciens veselā miesā vesels gars :)!
Protams, izsaku līdzjūtību puiša radiniekiem :)

pirms 11 gadiem, 2009.10.07 14:59

hmmm

tomam-
Vai tas ir smaids, izsakot līdzjūtību????

pirms 11 gadiem, 2009.10.08 14:52

Izglītība