Poļu un Latvijas skolēni Smiltenē veido starpkultūru sadraudzību

„Latvija ir fantastiska un ļoti skaista valsts, ar specifisku kultūru. Te ir burvīgas mazas pilsētiņas, un jums ir interesanta valoda," viesojoties Smiltenē, atzīst angļu valodas skolotāja no Polijas Valentīna Markova.

Smiltenē viesojās delegācija no Polijas pilsētas Seradzas un Rīgas Daugavgrīvas vidusskolas. Delegāciju pārstāvēja Seradzas mērs Dariuss Olejniks, pārstāvji no izglītības pārvaldes, kā arī 20 skolēnu no Rīgas Daugavgrīvas vidusskolas un 18 jaunieši no Polijas. Vizītes mērķis - stiprināt kontaktus ar Smiltenes Centra vidusskolu un pilsētas domi turpmākai partnerības īstenošanai.

Skolas brauc ciemosSmiltenes Centra vidusskolas direktore Ilze Vergina stāsta, ka vispirms skolai sadraudzība izveidojusies ar Rīgas Daugavgrīvas vidusskolu, kurai bijusi draudzība ar Polijas skolām. „Pagājušā gada rudenī viņi uzaicināja mūs līdzi uz Poliju.

Sadraudzējāmies ar divu skolu audzēkņiem un tagad pārstāvji no vienas skolas brauc pie mums ciemos. Plānots, ka viesi no otras skolas pie mums ieradīsies rudenī," skaidro I. Vergina. Vizītes laikā viesi tika iepazīstināti ar nelielu prezentāciju par Smiltenes Centra vidusskolas darbību, jauniešu panākumiem mācībās, kā arī ārpusskolas aktivitātēs. 12.b klases skolēni demonstrēja izrādi „Romeo un Džuljeta". Ciemiņi bija sajūsmā.

Suvenīrs - maizes kukulītsPēc viesošanās Centra vidusskolā pieaugušie devās uz pilsētas domi, bērnudārzu „Pīlādzītis", kā arī uz Blomes pagasta ceptuvi „Donas". Izceptos maizes kukulīšus viesi aizveda kā suvenīru uz mājām. Jaunieši šajā laikā aplūkoja pilsētu, pēcpusdienā devās uz pilskalnu, kur vārīja zupu.

Viņa uzsver, ka visbūtiskākais vizītes mērķis ir starpkultūru draudzības veidošana. „Sveša kultūra ir mistērija, kuru var izprast tikai caur dialogu un atvērtību vienam pret otru. Latvijā esmu viesojusies jau agrāk, taču Smiltenē esmu pirmo reizi, ļoti ceru, ka ne pēdējo," norāda V. Markova.

Skolēniem iespēja bagātinātiesSavukārt Seradzas mērs uzrunā atklāja, ka pirmais iespaids par Smilteni esot pozitīvs. „Jums ir ļoti jauka, sakopta un tīra pilsētiņa," norādīja D. Olejniks. I. Vergina uzsver, ka ir ļoti svarīgi veidot sadarbību ar citām skolām, jo tā ir iespēja bagātināties un mācīties no citu pieredzes.

Smiltenes Centra vidusskolas audzēknis Emīls Skopāns pagājušajā gadā viesojies Polijā. Viņš to uzskata par vērtīgu pieredzi un atzīst, ka vēlējies, lai Polijas skolas audzēkņi un skolotāji apskata Latviju un iepazīst tās kultūru. „Smiltenē no aplūkotajām vietām ciemiņiem vislabāk patika Vecajā parkā. Viņi vēlējās tur uzkavēties pēc iespējas ilgāk un ļoti daudz fotografēja," stāsta Emīls.

Vairāk foto >>>> Šeit

Izglītība