Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Praktiska konference vecākiem „Risinājumi drošām skolām”

Konsorcija „Latvijas Vecāku forums" dalīborganizācijas rīko konferenci vecākiem un speciālistiem „Risinājumi drošām skolām" ar vietējo un ārvalstu speciālistu pieredzes lekcijām un praktiskiem semināriem.

Konference notiks 2.-3.novembrī  no plkst.10 līdz plkst.16 Rīgā,  „Saules akmenī", Balasta dambī 1a, tās vadošā tēma - agresijas un vardarbības novēršana skolās. Konferences gaitā gan Latvijas , gan ārvalstu speciālisti sniegs zināšanas un prasmes, kas palīdzēs parūpēties par bērnu drošību un labklājību skolā, kā arī efektīvi piedalīties drošas skolas plāna izveidē un īstenošanā skolā. Notiks arī nodarbības par atkarību profilaksi un bērnu drošību internetā.

Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas 2009./2010.gadā veikto un 2012.gadā publiskoto pētījumu par skolēnu veselības ieradumiem 39 valstīs, Latvijā ir vieni augstākajiem vienaudžu vardarbības rādītājiem.

Tomēr vardarbības problēma, šķiet, nav pietiekami nopietni novērtēta tieši Latvijas sabiedrībā. Viens no iemesliem ir tādi priekšstati kā, piemēram, "nedrīkst iejaukties bērnu konfliktos", "konflikti sagatavo dzīvei", "bērni ir agresīvi", „kurš gan bez kautiņiem izaudzis", turklāt bieži valda uzskats, ka emocionāla vardarbība - apsaukāšanās, ņirgāšanās, vārdiska aizskaršana - nemaz neesot īsta vardarbība.

Nereti arī pašiem pieaugušajiem ir visai neskaidri izprotamas robežas, kur beidzas veselīga konfliktu risināšana un kur sākas vardarbība - gan vecākiem, gan pedagogiem trūkst zināšanu un konkrētu prasmju agresijas veselīgai ierobežošanai. Būtisks iemesls ir arī lielais skolēnu skaits klasē un skolotāju pārslogotība.

Viens no problēmas kompleksiem risinājumiem ir tieši vecāku un arī  pedagogu izglītošana un atbalsta sniegšana gan konkrētās situācijās, gan sistēmiskai  vardarbības mazināšanai, tādēļ „Latvijas Vecāku foruma" dalīborganizācijas rīko konferenci „Risinājumi drošām skolām". Konferencē aicināti piedalīties izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis un labklājības ministre Ilze Viņķele, to vadīs Daina Jāņkalne.

Nodarbības un praktiskus seminārus vadīs speciālisti no Somijas skolu pretvardarbības programmas „KiVa", Zviedrijas nevalstiskās organizācijas drošu un cieņpilnu skolu veidošanai „Friends" un Lietuvas pret-vardarbības kustības, kā arī speciālisti no Latvijas Universitātes Psiholoģijas nodaļas, centra pret vardarbību „Dardedze", Tiesībsarga biroja Bērnu tiesību nodaļas, Valsts Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas, Rīgas Narkomānijas profilakses centra, rehabilitācijas centra „Saulrīti", Latvijas Interneta asociācijas Drošāka interneta centra un citām institūcijām.

Vairāk informācijas un pieteikšanās konferencei: http://www.berniemdraudzigs.lv/konference-risinajumi-drosam-skolam/

Izglītība