Pretendē uz titulu “Profs2009”

Dalībai Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības organizētajā konkursā "Profs2009" pieteicies rekordliels dalībnieku skaits. Viņu vidū ir arī Smiltenes Profesionālās vidusskolas un tehnikuma audzēkņi.

 

Konkursu "Profs" profesionālo skolu pēdējo kursu audzēkņiem rīko jau trešo gadu. Tā mērķis ir veicināt jauniešu interesi un izpratni par darba tiesībām un drošību, uzsākot darba gaitas. Konkurss rosina profesionālās mācību iestādes vairāk pievērsties jautājumiem, kas skar jauniešu gatavību sākt darba dzīvi.

 

Smiltenes tehnikuma direktora vietniece Mārīte Dragone pastāstīja, ka konkursā savu dalību pieteikuši gandrīz divdesmit audzēkņu. "Vispirms informāciju par konkursu saņēma skolotāji, kas tad arī uzrunāja un ieintriģēja audzēkņus. Atsaucība no jauniešiem ir. Tikai nav zināms, kā mums veiksies, jo konkurence vienmēr šajā konkursā ir liela. Manuprāt, piedalās ļoti daudzas profesionālās izglītības mācību iestādes," teic M. Dragone.

 

Savukārt teju vai trīsdesmit Smiltenes Profesionālās vidusskolas audzēkņi arī izlēmuši pretendēt uz titulu "Profs2009". Direktora vietniece Rasma Kozlovska atklāj, ka tieši pedagogi mudinājuši jauniešus startēt konkursā. Pirmajā kursā esot priekšmets par darba drošību, bet daudzas lietas nonākot līdz ceturtā kursa gala eksāmeniem aizmirstas.

 

 

Konkurss šīs zināšanas pēdējo kursu audzēkņiem atsvaidzina. "Esam piedalījušies arī iepriekšējos gadus. Pieredze ir vērtīga un tā noteikti jauniešiem noderēs, uzsākot patstāvīgi dzīvot un strādāt," domā direktora vietniece.

 

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) komunikācijas konsultante Dace Avena informē, ka šogad saņemti 2334 pieteikumi no 49 profesionālajām izglītības iestādēm visā Latvijā. Tas ir gandrīz par tūkstoti audzēkņu vairāk nekā pērn.

 

Līdz 16. oktobrim "Profs2009" dalībnieki aizpildīs konkursa anketas, atbildot uz jautājumiem par darba drošību, darba tiesībām un arodbiedrību lomu.

 

Savukārt līdz mēneša beigām LBAS izvērtēs un paziņos katra reģiona un Rīgas pusfinālu dalībniekus, kuri sacentīsies par dalību finālā un apbalvošanas ceremonijā 11. decembrī.

 

Balvas konkursā ir vērtīgas. "Katrs finālā uzvarējušās klases audzēknis saņems iPod NANO atskaņotāju. Bet fināla dalībnieku pārstāvētās izglītības iestādes saņems īpašu "Profs2009" kausu un sporta inventāru 300 latu vērtībā," stāsta D. Avena.

Izglītība