Prieks pienā ir dzīvības sākums un turpinājums

Valcēnieši šogad atkal piedalīsies biedrības "Siera klubs" rīkotajā vizuālās mākslas konkursā "Prieks pienā".

Kā "Ziemeļlatviju" informēja Valkas mākslas skolas pedagoģe Daiga Soloveiko, pieteikums organizatoriem jau nosūtīts un darbi top.

"Piens ir sens kā pasaule. Piens ir daudzveidīgs kā pasaule, un tā nevar iztikt bez piena. Cilvēks visciešākā veidā ir saistīts ar pienu. Zinātnieki pienam ir devuši zelta vērtību, jo piens katram nepieciešams kopš dzimšanas un arī visa mūža garumā," uzskata "Siera kluba" prezidente Vanda Davidanova.

Viņa aicina visus jaunos māksliniekus pievērsties lauku tēmai un konkrēti piena produktu attēlošanai.

Konkursam derēs darbi ar Latvijas lauku ainavām, kurās nozīmīga vieta ir govīm. No piena ražo sieru, biezpienu, sviestu un daudzus citus produktus. Visi šie labumi iederas klusajā dabā.

Konkursam no katras skolas vēlams iesniegt 10 darbus, un tas jāizdara līdz 20. maijam, iepriekš piezvanot pa tālruni 29487375. Darbi jāveic A1 vai A2 formātā uz kartona, preskartona vai audekla un tie noformējami ar paspartū.

Jūnijā Rīgā biedrība "Siera klubs" organizēs izstādi "Prieks pienā". Uz tās atklāšanu aicinās izstādes dalībniekus, un viņiem būs arī sieru degustācija. Uzvarētājiem paredzētas naudas prēmijas.

Latvijas novadu Siera dienā notiks otra izstāde ar domu pārdot labākos darbus un iegūtos līdzekļus novirzīt labdarībai. Konkursa laikā ar organizatoriem kopā būs Jānis Anmanis un citi mākslinieki.

Izglītība