Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

„Profesiju dienās skolēniem” iepazīstas ar vides speciālista darbu

„Profesiju dienas skolēniem" uzņēmums „Grindeks" organizē jau trešo gadu, un šogad uz tām bija pietiekušies 82 skolēni no 22 Latvijas pilsētām un novadu centriem. Ņemot vērā jauniešu lielo interesi un izvērtējot atsūtītās pieteikuma vēstules, uzņēmums rada iespēju palielināt projekta dalībnieku skaitu - plānoto 30 jauniešu vietā šogad uzņemsim 40 vidusskolēnus.

22.februārī AS „Grindeks" viesojās Smiltenes centra vidusskolas 10. klases skolniece Dita Pētersone, kura „Profesiju dienas" ietvaros iepazinās ar vides speciālista darbu uzņēmuma Vides kontroles laboratorijā.

Savā pieteikuma vēstulē Dita rakstīja, ka savu dzīves profesiju vēlas saistīt ar medicīnu, ķīmiju un farmāciju, jo kīmija un bioloģija ir priekšmeti, kas viņai skolā labi padodas. Iespēja klātienē iepazīties ar farmācijas uzņēmuma ikdienu, būtu ļoti noderīga. Īpašu interesi Dita izrādīja par biotehnologa un vides speciālista darbu

Pēc uzņēmumā „Grindeks" pavadītās dienas, Dita savus iespaidus raksturo šādi: „Laiks pagāja ļoti ātri, likās pat , ka viena diena ir par maz, lai visu iepazītu. Man ļoti patika, ka daudz ko pati savām rokām varēju pamēģināt. Iepazinu daudz jaunu ķīmisko vielu, trauku un iekārtu. Es vēl domāju par ko kļūt, bet man ir prieks, ka izdevās nokļūt „Grindeks" „Profesiju dienās" un uzzināt vairāk par ķīmiķa darbu lielā farmācijas uzņēmumā."

„Grindeks" Vides kontroles laboratorijas vadītāja Inese Ulberga: „Iepazināmies ar darba vides aizsardzības specifiku farmaceitiskā uzņēmumā, noskaidrojām, kā tiek kontrolēts ražošanas process darba vidē, veicām arī dažādas analīzes - noteicām ūdens cietības rādītājus, darba vidē ņēmām gaisa piesārņojuma paraugus u.c..

Priecājos, ka Dita bija ļoti ieinteresēta visā, kas šodien notika, un ceru, ka šī diena viņai palīdzēs vieglāk pieņemt lēmumu gan par to, ko studēt, gan par to, kur virzīt savu karjeru."

„Profesiju dienas skolēniem" ir īpaši uz karjeru ķīmijas un farmācijas nozarē orientēts projekts, kuru organizē AS „Grindeks", un kas šogad norisinās no 1. februāra līdz 15. maijam. Projekta laikā „Grindeks" piedāvā iepazīt astoņas, ar farmācijas nozari tieši saistītas, profesijas.

Ņemot vērā lielo skolēnu atsaucību un farmācijas ražošanas uzņēmuma specifiku un reglamentēto darbību, tika izvērtēts, ka piedāvāt dažādu profesionāļu „ēnošanu" vienā konkrētā dienā ir apgrūtinoši. Tāpēc konkrētā „ēnu" diena tiek izvēlēta, savstarpēji pielāgojot uzņēmuma un katra skolēna iespējas laikā no februāra līdz maijam.

Izglītība