Projekts satuvina dažādus jauniešus

Kopš aprīļa Smiltenes Centra vidusskolas skolēni darbojas starptautiskā Eiropas skolu programmā e-Twinning, kur jaunieši īpašā interneta vietnē sarakstās ar norvēģiem un dalās pieredzē par viņus interesējošām tēmām. Šoruden skolēnu atsaucība bijusi pārsteidzoša.

Projekts LAND (Latvian And Norvegian Development) tika īstenots, izmantojot informācijas un komunikāciju tehnoloģijas. Tas norit kopējā sadarbībā ar Opplandes rajona Valles lauksaimniecības skolu un Lenas vidusskolu Norvēģijā.

"Pēdējā laikā skolēnu atsaucība bijusi pārsteidzoša. Diskusijā par brīvā laika pavadīšanu un vaļaspriekiem iesaistījušies vairāk nekā 60 skolēnu un šobrīd lasāmi ap 90 rakstu un komentāru," stāsta Centra vidusskolas projekta koordinatore Gundega Upeniece.

 

Skolēniem noderīga pieredzeSarakste starp skolēniem notiek angļu valodā, kas palīdz optimizēt mācību procesu. Jaunieši var pielietot savas valodas zināšanas praksē un uzlabot tās, kā arī iepazīt Norvēģiju, tās kultūru un dzīvesveidu caur savu vienaudžu domām un atziņām. Savukārt Norvēģijas jaunieši šādi iepazīst mazo Latviju.

10.a klases skolniece Linda Baranovska uzskata, ka sarakste ar norvēģu jauniešiem ir noderīga, jo sniedz iespēju uzlabot angļu valodas zināšanas. "Tas tomēr ir citādāk, nekā stundās runāt angliski, sarakste ir aizraujošāka. Turklāt mēs varam vairāk uzzināt par Norvēģiju un tās iedzīvotājiem no viņu pašu pieredzes.

Ceru, ka nākotnē izdosies rast iespēju arī pašiem doties uz Norvēģiju. Esmu jau izbaudījusi to, kā ir šādu projektu ietvaros doties uz citām valstīm un iepazīties ar saviem vienaudžiem. Tas ir interesanti. Novēlu arī citiem to piedzīvot," saka L. Baranovska.

Atklāja e-Twinning maratonuOktobris ir e -Twinning mēnesis, tāpēc tiek rīkoti atbilstoši pasākumi gan Latvijā, gan citviet. Pirmdien Centra vidusskolas skolēni viesojās Rīgas Āgenskalna ģimnāzijā, kur kopā ar Rīgas un četriem Lietuvas skolu pārstāvjiem, prezentējot darbus, darbojoties radošajā darbnīcā un daloties pieredzē, atklāja e -Twinning maratonu.

"Kolēģi no Lietuvas mūsu skolas komandai pasniedza ceļojošo e-Twinning simbolu - lelli. Tai pirms atgriešanās Rīgā mācību gada laikā jāapceļo visas Smiltenes novada skolas - gan tās, kas jau darbojas e-Twinning projektā, gan tās, kas par projekta dalībniecēm varētu kļūt," stāsta G. Upeniece.

Smilteniešu komanda ceļojošo lelli nodos Grundzāles pamatskolas kolektīvam, jo šo skolu ir absolvējusi Centra skolas audzēkne projekta dalībniece Linda. Meitene aktīvi iesaistījusies e-Twinning projektā jau mācoties pamatskolā.

Izglītība