Regīna Melzoba: “Nometnes organizatori arī šogad grib redzēt tieši mūs.” 3

Kristīgā mācība Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolā bērniem iemācījusi būt līdzcietīgiem un labestīgiem pret apkārtējiem. Skolēni kristīgo mācību izvēlējušies apgūt ne tikai mācību stundās, bet arī dzejas pulciņā. Tajā viņi palūguši skolotājai turpmāk lasīt kristīgo dzeju un stāstiņus.

 

Kristīgā mācība skolā ir izvēles priekšmets, ko pasniedz 1.-3. klašu skolēniem. Tāpat kā pulciņš, uz kuru nāk tie skolēni (līdz pat 6. klasei), kuriem šī tēma interesē.

 

 

"Svarīgākais ir tas, ka tā nav tikai mācību grāmatiņa, bet tā ir mīlestība pret līdzcilvēku, sadraudzība. Bērni nāk no dažādām ģimenēm, notiek ķīviņi un, lai tos atrisinātu, vajadzīga Dieva palīdzība. Tas, kurš iet kristīgo ceļu, kļūst pavisam savādāks - mierīgāks, labestīgāks," stāsta skolotāja Regīna Melzoba.

 

Devās piedzīvojumosKristīgā pasaule aizrāvusi daudzus skolēnus, jo īpaši tos, kuri cītīgi apmeklē pulciņu. Tieši pērn skolēniem radās pirmā iespēja ne vien klausīties kristīgo dzeju, stāstiņus un pašiem tos stāstīt, bet arī doties uz Bībeles svētkiem Valmierā un iespaidiem bagāto kristīgo nometni Apē. Apskatītas arī vairākas baznīcas Igaunijā.

 

Apjautātie skolēni stāsta, ka kristīgajai mācībai pievēršas nopietni. Tā esot interesanta, jo varot vairāk uzzināt par Dievu.

 

„Ik pa laikam dēļ kristīgās mācības apmeklēju konferences. Vienā sapazinos ar skolotāju no Apes skolas. Izrādās, ka viņiem kristīgā mācība ir jau astoņus gadus. Skolā ticīgajiem bērniņiem rīko nometnes, uz kuru šogad uzaicināja arī mūs," saka R. Melzoba.

 

Nometnē skolēni pavadīja trīs dienas. Tajās devās krusta gājienā, piedalījās dievkalpojumā, atbildēja uz jautājumiem par Bībeli, darbojās radošajās darbnīcās un devās ekskursijā apskatīt vairākas baznīcas.Vislielākais prieks smilteniešiem sagādā tas, ka nometnes rīkotāji arī šogad tajā grib redzēt Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolas skolēnus.

 

Gaidīs savējos vienmērR. Melzoba skumji nosaka, ka daudzi no šiem ticīgajiem bērniem šogad mācās lielajā skolā (Smiltenes ģimnāzijā). "Tur diemžēl nav kristīgās mācības. Tāpēc mēs norunājām, ja skolēni grib atnākt parunāties, izstāstīt, kas uz sirsniņas, to var izdarīt jebkurā laikā. Sarunājām, ka kontaktus nepazaudēsim. Viņus gaidīšu vienmēr," saka skolotāja, sūtot sveicienus nu jau ģimnāzijas skolēniem.

Komentāri 3

kundzīte

Ļoti labi un apsveicami, ka arī tādas mācības tiek atjaunotas un pasniegtas mūsu jau tā stresainajā un laika trūkuma bagātajā ikdienā!Ir jau cilvēkam arī labas domas un prāts ko vēl dalīt ar citiem.Neļausim laika trūkumam un negribēšanai izglītoties ņemt virsroku, celsim gaismā mūsu senču laikos mācīto kristības mācību!Lai Tavs klausītāju un zināt gribošo bērnu pulciņš kļūst lielāks!Vēlu veiksmi Regīnas skolotājai!

pirms 12 gadiem, 2009.09.24 18:10

Gaismai

Mani senči vecāki, vecvecāki un vecvecāki cik vien tālu spēju atrst, bija kristieši. Tāpēc kristietība IR manu senču ticība.

pirms 5 gadiem, 2016.09.22 19:21

Izglītība