Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rīt notiks Vislatvijas Mugurčempionāts

Piektdien, 26. oktobrī sociālas kampaņas „GoTeach" ietvaros, ar mērķi izglītot skolniekus un popularizēt muguras veselību spēcinošos vingrojumus, Latvijas mācību iestādēs, laikā no plkst. 10:00 līdz 12:00 tiks rīkota flashmob akcija - Vislatvijas Mugurčempionāts.

Kā secinājuši medicīnas speciālisti un pediatri, Latvijā 3 no 5 skolas vecuma bērniem ir nepieciešama stājas korekcija, bet katram piektajam ir konstatētā kāda nopietnāka skeletomuskulārā saslimšana. Ikvienam skolniekam regulāri, vismaz 5 minūtes dienā, ir vēlams vingrot, jo sēdus stāvoklī pavadītās stundas nelabvēlīgi ietekmē ne tikai bērna mugura skriemeļu, bet arī visa ķermeņa normālu attīstību.

Piedalīties Vislatvijas Mugurčempionātā aicināts ikviens skolnieks kopā ar savu klasi, vingrojot laikā no plkst. 10.00 līdz 12.00. Lai veicinātu šo sociālo iniciatīvu arī citu vienaudžu vidū, kopīgo vingrojumu fotogrāfijas vai video ir iespējams pievienot „GoTeach" atbalsta mājaslapā - www.draugiem.lv/dhlgoteachlv.

Jūlija Usoviča, programmas „GoTeach" pārstāve: „Patiess prieks par plašo skolnieku un pedagogu atsaucību, piedaloties sociālajā kampaņā „GoTeach"! Visa mēneša garumā īpaši sagatavotos un muguras veselību veicinošos vingrinājumus veica trešdaļa Latvijas skolu audzēkņu. Ceram, ka „GoTeach" uzsāktā iniciatīva, kas aicina skolēnus vingrot vismaz 5 minūtes dienā, kļūs par iecienītu ikdienas paradumu arī nākotnē."

Aktīvākie skolnieki vingros kopā ar sabiedrībā zināmiem cilvēkiem

Sociālās kampaņas „GoTeach" noslēgumā dienā - Vislatvijas Mugurčempionātā, sabiedrībā zināmi cilvēki kopā ar Anatomijas un antropoloģijas institūta ekspertiem, kā arī Rīgas Stradiņa universitātes Rehabilitācijas fakultātes studentiem dosies uz 10 skolām, kuru audzēkņi mēneša garumā vingrojuši visaktīvāk.

Kopā ar ekspertiem un kampaņas patroniem „Vislatvijas Mugurčempionātā" vingros audzēkņi no Rīgas 6.vidusskolas, Rīgas 25. vidusskolas, Natālijas Draudziņas vidusskolas, Rīgas 65. vidusskolas, Rīgas 66. speciālas vidusskolas un Rīnūžu vidusskolas, Liepājas Raiņa 6. vidusskolas, Alūksnes pilsētas sākumskolas, Iecavas Internāta pamatskolas un Bauskas sākumskolas.

Silvija Umbraško, Anatomijas un antropoloģijas institūta pārstāve: „Skolas vecuma bērnu stājas un muguras veselības problēmu cēlonis ir ilgstoši pavadītās laiks piespiedu pozā, smago mugursomu nēsāšana, kā arī mazkustīgais dzīvesveids. Situāciju pasliktina fakts, ka bieži vien bērni nesūdzas par muguras vai locītavu sāpēm, tomēr, nepievēršot vērību šiem simptomiem, tie jau pusaudžu gados var pārtapt par daudz smagākām muguras saslimšanām."

Desmit Latvijas skolas apciemos Ielu vingrošanas biedrības vadītājs Māris Šlēziņš, olimpiskais čempions Igors Vihrovs, grupas „Musiqq" un „PeR" dalībnieki, fitnesa treneris Māris Šveiduks, stila eksperte Gundega Skudriņa, mūziķis Nikolajs Puzikovs,

kā arī TV šova „Okartes skatuve" dalībnieki Kašers, Madara Grēgere, Kristīne Šomase un Edgars Krumiņš.

Izglītība