Rotari klubs: Palīdz iegūt dzīves slīpējumu

Valkas Rotari kluba rīkotajā konkursā par iespēju mācīties vienu gadu ASV uzvarēja Valkas ģimnāzijas 10.b klases skolnieks Andžs Pilskalns.

Visi konkursa dalībnieki rakstīja eseju angliski par to, kā viņi prezentētu Latviju un ar visiem pretendentiem tika rīkotas pārrunas. Par piedalīšanos konkursā Andžs izlēma pats, kā arī bijis atbalsts no ģimenes.

 

 

Ar mācībām ASV puisim būs iespēja redzēt ne vien valsti zemeslodes otrā pusē, bet arī iepazīt tās kultūru, cilvēkus. "Ir dzirdēti dažādi pretrunīgi fakti, kas minēti par Ameriku. Šī nu būs iespēja pārliecināties par patiesību savām acīm," saka Andžs.

 

 

Viņš ir pieradis būt prom no mājām, tādēļ tālais ceļš un ilgais prombūtnes laiks viņu nebaida. Uz Ameriku viņš dosies jau augustā un latviskā prezentēšanai līdzi Andžs ņems fotogrāfijas, mūziku, video par Latviju, kā arī saldumus. Puisis saprot, ka svešumā pietrūks latviskās gaisotnes.

 

"Diezin vai man tuvākajā laikā būs cita iespēja apmeklēt Ameriku. Patīkami, ka nav jādomā par sadzīviskām lietām, jo viss ir nokārtots, tāpēc jūtos diezgan droši," smaida Andžs. Tiesa, puisis pieļauj, ka, tuvojoties izbraukšanas brīdim, uztraukums būs.

 

 

Viņš ir daudz ceļojis ar velosipēdu, piedalījies dažādos pasākumos starp svešiem cilvēkiem un allaž bijis jāķepurojas pašam. Andžs ir radis pie lauku dzīves grūtībām un nepretendē uz lielu komfortu.

 

Viņš ir izsvēris visus pasākuma plusus un mīnusus un secinājis, ka ieguvumi būs lielāki. Pēc gada viņš turpinās mācīties 11. klasē. Internetā jau apskatīta pilsētiņa netālu no Čikāgas, kur pavadāms nākamais mācību gads.

 

================================================================================

ROTARI.

Konkursā par iespēju braukt uz ASV piedalījās tikai divas personas - kārķēnietis Andžs Pilskalns un viena skolniece no Ērģemes. "Rotarieši bija pārsteigti par to, ka kaut ko dzīvē sasniegt vēlas lauku bērni, nevis pilsētnieki.

 

 

 No valcēniešiem nepieteicās neviens," izbrīnīts Rotari Valkas kluba prezidents Juris Biezais. Viņš domā, ka pilsētnieki ir ieslīguši apātijā un nevēlas sevi pilnveidot. Agrāk bija cita situācija. Skolēni vairāk vēlējās apgūt valodas prasmes, iejusties citādā sabiedrībā un sevi pilnveidot.

 

 

Amerikā ir bijuši vairāki skolēni no Valkas. Piemēram, mums visiem tuvā dziedātāja Ginta Ēķe slīpējumu ieguva tieši tur. Arī Elīna Biezā un Vitālijs Berežaņins ir kļuvuši par personībām tieši pateicoties Rotari piedāvājumiem. Kluba līderis zina, ka Amerikā nav viegli dzīvot un mācīties, taču ieguldītās pūles ir tā vērtas.

 

Rotari ir daudz paveicis tieši Valkas rajona skolēnu un pedagogu izglītības jomā. Arī kārtējā Robežtirgū pēc rotariešu iniciatīvas vāks ziedojumus un rīkos loteriju skeitparka izbūvei pilsētā, kas arī pēc būtības ir rūpes par bērnu un jauniešu fizisko attīstību un saturīgu brīvā laika pavadīšanu.

 

 

 Skeitborda federācija ir iepazinusies ar uzsākto darbu un domā, ka šis laukums varētu būt viens no labākajiem Latvijā un tajā varēs rīkot valsts līmeņa sacensības.

 

 Nozīmīgākie izglītības projektiPiedalīšanās starptautiskajās jauniešu apmaiņas programmāsRotari jauniešu apmaiņas studenti ASV Misūri un Teksasas štatā:1999./2000. m. g. Elīna Biezā2000./2001. m. g. Mareks Smans2001./2002. m. g. Agris Batalauskis 2002./2003. m. g. Līga Lazdiņa2003./2004. m. g. Dāvis Doršs 2004./2005. m. g. Ginta Ēķe; Gundars Smans;Vitālijs Berežaņins2005./2006. m. g. Aigars Naglis 2006./2007. m. g. Emīlija Veselova

 

Rotari jauniešu apmaiņas programmā Vācijā:2007./2008. m. g. Zane Rēpele

 

Valkas rajona jauniešu piedalīšanās Rotari vasaras nometnēs:2001. g. Raimonds Sausais Holandē; Elīna Muižniece Vācijā;

Ingus Namnieks Vācijā; Diāna Dubrovska Holandē2002. g. Jānis Sloka Holandē; Inga Celiņa Vācijā;Liene Kalniņa Vācijā; Jānis Batalauskis Vācijā2003. g. Digne Ūdre Holandē; Edijs Vilciņš Holandē;Roberts Krastiņš Holandē2004. g. Inta Papēde Holandē2005. g. Sandra Selga Holandē2007. g. Aigars Naglis Serbijā

Izglītība