Rotarieši palīdz Valkas ģimnāzijai

Zviedrijas Rotari kluba dalībnieki ir savākuši naudu, lai Valkas ģimnāzijas internātā dzīvojošos skolēnus no novada pagastiem nodrošinātu ar pusdienām otrajā mācību pusgadā.

 

"Zinu, kā šie bērni ēd. Saimniekošana nav viņu stiprā puse, tāpēc vecāku dotā nauda netiek izlietota ekonomiski. Šīs brīvpusdienas būs atspaids vecāku naudas maciņiem, turklāt vismaz reizi dienā šie bērni būs labi paēduši," stāsta Rotari Valkas kluba dalībniece un skolas direktore Lilita Kreicberga.

Rotari Valkas kluba prezidente Ina Nagle atceras, ka jau rudens pusē Rotari apgabala gubernatoram Leifam Karlsonam, kurš Valkā bija ieradies no Zviedrijas, piedāvāja vairākus projektus. "Bijām sagatavojuši dažādas idejas, tostarp arī par bērnu ēdināšanu, kas viņu uzrunāja visvairāk.

 

Gubernators sacīja, ka viņi Zviedrijā daudz lasa un klausās par bēdīgo ekonomisko situāciju Latvijā un saprot, cik te ir grūti. Tāpēc arī izveidota kustība "Palīdzēsim Latvijas bērniem!"," stāsta I. Nagle.Šī lielā projekta ietvaros vispirms atbalstīja 2. klašu skolēnu ēdināšanu visās Valkas novada skolās.

 

Tomēr līdzekļu bija savākts tik daudz, ka varēja atbalstīt arī visus 27 internātā dzīvojošos skolēnus. Katrs no tiem saņem talonus par latu un 10 santīmiem un var izvēlēties siltu ēdienu. Tas nav nekāds oficiāls projekts, kurā nauda tiek lūgta kādiem fondiem. Tie ir ziedojumi no Norčepingas un Monsteras Rotari kluba. Interesanti, ka šis notikums jau plaši atspoguļots Zviedrijas medijos. Projekta koordinators ir Norberts Behtels.

Izglītība