Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rudens brīvlaikā Smiltenes ģimnāzijā norisināsies seminārs 1

Šī gada skolēnu rudens brīvlaikā četras dienas (no 29.oktobrim līdz 1.novembrim) Smiltenes ģimnāzijā norisināsies seminārs - radošā darbnīca „Virtuālā Realitāte", kura mērķauditorija ir vidusskolas vecuma jaunieši. Seminārs tiek īstenots starptautiska projekta ‘Bridge It' ietvaros.

Projekta „Virtuālā Realitāte" (VR) ideja radās vasaras seminārā „Power of Imagination" („Iztēles spēks"), kas norisinājās šī gada jūlijā desmit dienas, Pelčos, Kuldīgas novadā. Tajā tikās Latvijas un Krievijas jaunieši, lai diskutētu par dažādiem steriotipiem sabiedrībā un veidotu projektus šo problēmu risināšanai.

Semināra „Virtuālā Realitāte" galvenā ideja ir paust to, cik nozīmīga ir konstruktīva komunicēšanas māksla. „Mēs esam atbildīgi par to, ko sākām un ir svarīgi, lai otrs to saprastu un nerastos lieki pārpratumi. Prasme komunicēt ir vienlīdz svarīga kā mūsu reālajā dzīvē, tā arī virtuālajā pasaulē, kas ir kļuvusi par neatņemamu mūsu ik dienas sastāvdaļu," stāsta Ieva Štrāle, projekta VR vadītāja.

Semināra laikā tiks izmantotas dažādas metodes - lomu spēles, diskusijas, grupu darbi un īstenotas dažādas radošas aktivitātes. Organizatores informē, ka semināra - radošās darbnīcas ietvaros 12 Smiltenes un tās tuvākās apkaimes jauniešiem būs iespēja aktīvi iesaistīties arī semināra norises veidošanā, papildus jau esošajai programmai piedāvājot savu interpretāciju par vakara programmas norisi.

„Semināra ietvaros kopīgi meklēsim atbildes uz dažādiem jautājumiem, kas aptver virtuālo realitāti, savstarpējo komunikāciju un cilvēku kā personību tajā," tā par projekta norisi stāsta projekta VR koordinatore Sabīne Jermaloviča. Jauniešiem tiks piedāvāta iespēja dalīties savā pieredzē par izvirzītajām tēmām, izdarīt secinājumus, veikt viedokļu apmaiņu, kā arī radoši un produktīvi pavadīt daļu sava brīvlaika.

Projekta VR vadītāja Ieva Štrāle ir dzimusi un augusi Smiltenē. 2008.gadā absolvējusi Smiltenes Ģimnāzijas Biznesa ekonomikas un datorgrafikas novirziena klasi. Šobrīd dzīvo Rīgā, kur studē Ekonomikas un Kultūras augstskolā Kultūras vadības profesionālā bakalaura programmā, kā arī strādā Mākslas Menedžmenta un Informācijas Centrā par projektu vadītāju.

Projekta koordinatore Sabīne Jermaloviča šobrīd studē LKA Latvijas Kultūras koledžā, programmā - Kultūras menedžeris ar specializāciju svētku režijā. Darbojusies kā vadītāja un kuratore divos kultūras projektos „Ziedoņdārza svētki 2012 - Nākotne ir tagad!" un „Caur darbiem un domām paaudzes satiekas".

Nesen projekta komandu papildināja Eva Gulbe, kura vairāk kā piecus gadus aktīvi darbjās Dobeles Iniciatīvu un Veslības centrā, kas ir viens no vadošajiem šāda veida centriem valstī. Centrā darbojas kā vienaudžu izglītotāja, vadot dažādas nodarbības, apmācības un seminārus par jauniešiem svarīgām tēmām. Šobrīd papildina tālāk savas zināšanas apgūstot vecmātes profesiju.

Komentāri 1

Izglītība