Rudens sākumu Blomes pamatskolā aizvada svētku noskaņojumā

Krāsaino lapu laikā Latvijā rudens noskaņas spilgti jūtamas Blomes pamatskolā. Nupat nosvinēti ražas svētki un atzīmēta dzejas diena. Taču skolas gaiteņus vēl rotā pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņu un skolēnu kompozīcijas no dabas veltēm un krāsainas dzejoļu ilustrācijas.

Blomes pamatskolas direktore Mudrīte Vestfāle stāsta, ka svētkus rīko tādus, kādus šobrīd var atļauties. Finanses ir ierobežotas, tāpēc dažkārt vairākus notikumus nākas apvienot. Šoreiz tas ir nācis par labu, jo lietā likta izdoma, radošums un uzdrīkstēšanās.

"Rudens sākums asociējas gan ar dzejas laiku, kad uz mūsu skolu aicinām kādu populāru dzejnieku un meklējam atbildes uz izsenejiem jautājumiem literatūrā, gan ar ražas laiku un krāšņiem ziediem. Šogad svētki sanāca īpaši raibi, jo skolas saimei piebiedrojās arī bērnudārza audzēkņi," stāsta M. Vestfāle.

Priecē skolasbiedrus un skolotājus

Teju visos skolas gaiteņos vēl aplūkojama ražas svētku izstāde ar skolēnu veidotiem mākslas darbiem un bagātīgajām dabas veltēm. Dažu bērnu ģimeņu dārzos izaudzētais ir neparastas formas. Rādot kompozīcijas, direktore vērš uzmanību uz vairākiem kartupeļiem, viens atgādina tauriņu, cits, vēl kaut ko. "Bija arī neparastas formas burkāni, kurus skolēni izgreznoja. Taču tie tik ilgi nesaglabājās. Bērni lieliski izpaudās, ilustrējot dzejoļus un pasakas. Visi darbi aplūkojami gaitenī pie sienām. Tos novērtēja dzejnieks Viktors Kalniņš, kurš mūs skolā pagodināja jau otro reizi," stāsta M. Vestfāle.

Turpinājums - dzejas diena

Skolēni ar lielu ieinteresētību klausījās V. Kalniņa stāstījumā par to, kā viņš kļuva par dzejnieku. Protams, ciemiņš blomēniešus iepazīstināja ar saviem jaunākajiem dzejoļiem. Skolotāju mudināti, vairāki skolēni uzdrīkstējās klausītāju loku iepazīstināt ar saviem dzejoļiem, arī 7. klases skolniece Sandra Mihlenova.

"Dzeja mani interesē, jo caur to var uzzināt daudz jauna un gūt emocijas. Pati pirmo dzejoli uzrakstīju nesen, kad vajadzēja palīdzēt brālītim mācībās. Iedvesmojos no viena teikuma par Latviju un uzrakstīju dzejoli par mūsu valsti," priecīgi stāsta skolniece.

S. Mihlenova ir viena no tiem talantīgajiem bērniem Latvijā, kuru dzejnieks uzaicināja uz dzejas dienu Dikļos, kur ik gadu notiek viņa rīkotie pasākumi. "Šajā pasākumā visas dienas garumā notiek ar literatūru saistītas nodarbes, darbojas radošās darbnīcas un pastaiga pa V. Kalniņa radīto dabas taku," papildina skolas direktore.

Nākamais pasākums Blomes pamatskolā paredzēts oktobra nogalē, kad vecāko klašu skolēni rīkos iesvētības 5. klases skolēniem.

Izglītība