Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sacenšas vides konkursā

Smiltenē ir noslēgusies skolēniem rīkotā konkursa "Vienoti vidē" atlases kārta Vidzemē. Tajā par iekļūšanu finālā sacentās komandas no septiņām skolām.

Konkursā startēja komandas no: Smiltenes ģimnāzijas (divas komandas), Trikātas, Grundzāles un Jāņa Endzelīna Kauguru pamatskolām, Dzērbenes, Raunas un Valmieras Viestura vidusskolām. Konkursantus uzņēma Smiltenes ģimnāzija.

Skolēni darbojās piecās radošajās darbnīcās (atkritumi; ūdens un gaiss; enerģijas lietošana; zemes resursi; veselīgs dzīvesveids) un pildīja testu.

Novērtējot zināšanas, konkursa organizatori - Latvijas vides zinātnes studentu apvienība - noteica trīs labākās komandas, kuras piedalīsies finālā 22. maijā Rīgā: Dzērbenes vidusskolu (1. vieta), Raunas vidusskolu (2.) un Valmieras Viestura vidusskolu (3.).

Atlases kārtas notiek arī Kuldīgā, Rēzeknē un Jelgavā. "Sarīkojām konkursu, lai skolēniem nodotu savas zināšanas un veicinātu viņu izpratni par klimata pārmaiņām un veidiem, kā samazināt šā procesa ietekmi uz apkārtējo vidi un cilvēku veselību," stāsta projekta pārstāve, studente Ieva Lorence. Projektam studenti piesaistīja Eiropas Komisijas un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras finansiālu atbalstu.

Konkursa dalībnieces, Smiltenes ģimnāzijas 7.a klases skolnieces Signija Medejse, Laura Savicka un Elīna Lanka konkursā uzzinājušas jaunu informāciju, piemēram, par siltumnīcas efektu jeb globālo sasilšanu. Visvairāk meitenēm patika iespēja pašām pagatavot lūpu balzāmu no eļļas, Šī sviesta, bišu vaska, ēteriskās eļļas un kakao sviesta. To skolēniem mācīja Latvijas Lauksaimniecības universitātes studente, Smiltenes ģimnāzijas absolvente Amanda Zeltiņa.

Izglītība