Sācies eksāmenu laiks

Šodien visās Latvijas vidējās izglītības mācību iestādēs sākās satraucošais eksāmenu laiks. Kā pirmo divpadsmitie kārtoja valsts pārbaudījumu angļu valodā.

Pirms ieiešanas eksāmena kārtošanas telpā, abiturientiem jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, bet, ja līdzi paņemta soma, tā jāatstāj uz galda pie durvīm. Uz sola bija tikai jābūt rakstāmpiederumiem, dzēšgumijai, kādam šokolādes gabaliņam un dzeramajam ūdenim. Kāda skolniece savai klasesbiedrenei no mutes lūdz izņemt košļājamo gumiju, jo lasījusi bioloģijas grāmatā, ka tad mazinās domāšanas intensitāte, jo smadzenes pievērsušās citai nodarbei.

Jābūt labi Aptaujājot ģimnāzistus, vai pirms eksāmena viņos ir satraukums, "Ziemeļlatvija" uzzināja, ka daži tomēr izjūt lampu drudzi, bet citiem nav manāmas itin nekādas nervozēšanas pazīmes. 12.b klases skolniece Katrīna Jaunslaviete spriež, ka eksāmena uzdevumi varētu būt sarežģīti, jo aizvadītajā mācību gadā angļu valodas pārbaudījums bijis viegls.

Viņa jūtas droša par savām zināšanām, kuras apguvusi pie skolotājas Ingrīdas Hedemarkas. Vienīgi nedaudz baidās no eksāmena noklausīšanās daļas, kas, viņasprāt, ir vissarežģītākā. Savukārt Līva Kalniņa sevi mierina, ka nākamais valsts pārbaudījums latviešu valodā viņai labāk patiks un nebūs tik liela satraukuma.

Neklātienes klasi un savus audzināmos - 12.c - pirms eksāmena nākusi uzmundrināt klases audzinātāja Vineta Skutāne, kura pirms eksāmena noskaņojumu raksturo ar diviem vārdiem: "Jābūt labi!" 12.c klases skolnieks Daniels Visockis atklāj, ka pirms svarīgā dzīves notikuma dzīvo ierastajā ritmā, jo neuzskata, ka eksāmeni būtu kas īpašs.

Tā ir kārtējā zināšanu pārbaude, kurai nevajadzētu radīt stresu.Ģimnāzijas direktore Lilita Kreicberga atzīst, ja pašai būtu jākārto šis eksāmens, diez kas nebūtu. Direktore ir pārliecināta par ģimnāzistiem, ka viņi iegūs labus rezultātus. Saviem skolēniem tic arī angļu valodas skolotāja Rudīte Rabuško. Šomēnes skolotāja uzdevusi vairākus iepriekšējo gadu eksāmena uzdevumus un secinājusi, ka rezultāti ir visnotaļ apmierinoši.

Nenotiks nekas ārkārtējsValkas novada Izglītības pārvaldes vadītāja Dzintra Auzāne eksāmenu laiku vērtē kā saspringtu darba periodu, jo līdz pārbaudījumiem bija sīki jāsaplāno darāmais, kā arī jāizvēlas eksāmenu darba vadītāji un novērotāji. Savukārt šie pedagogi bija jāiepazīstina ar attiecīgajiem Ministru kabineta noteikumiem, kā noris valsts pārbaudījumi.

Dz. Auzāne cer, ka šajā mācību gadā ne Valkas, ne Strenču novadā nenotiks nekas ārkārtējs, kas ļautu domāt, ka vidusskolēni, kārtojot gala pārbaudījumus, bijuši negodīgi. Līdz šim viņa nav dzirdējusi, ka mūspusē vidusskolēni pirktu vai pārdotu eksāmenu uzdevumus. Šodien Pašvaldību savienībā, tiekoties ar Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvjiem, neviens no izglītības darbiniekiem neesot pieskāries šai tēmai par eksāmenu variantu noplūdi.

Izglītība