Sāk strādāt pedagoģiski medicīniskās komisijas 6

Smiltenes un Valkas novadā ir nodibinātas un uzsākušas darbu pedagoģiski medicīniskā komisijas. Tās galvenokārt sniedz atzinumu par novada skolu 1. - 4. klašu skolēniem, kuriem nepieciešams mācīties atbilstoši speciālajām izglītības programmām.

Smiltenes novada komisijas vadītāja, psiholoģe Dace Gailīte informē, ka tas attiecas uz izglītojamiem ar mācīšanās traucējumiem, valodas traucējumiem, kas ir jaunums, kā arī garīgās attīstības, smagiem garīgās attīstības vai smagiem attīstības traucējumiem.

Komisija arī dod atzinumu par mājmācību jeb mācīšanos mājās bērniem un jauniešiem. Smiltenes novada komisijā darbojas arī logopēde Ārija Baumane un speciālā pedagoģe Ausma Zeibote. Ir jau apstiprināts komisijas darba nolikums un izraudzīti datumi, kad tā izskatīs dokumentus: 11. maijā pulksten 10.00 un 18. maijā pulksten 10.00 Palsmanes speciālajā internātpamatskolā.

D. Gailīte informē, ka komisijas darbā ieviests jaunums, lai bērnus un viņu vecākus nenogurdinātu gaidīšana rindā. "Aicinām minētajos datumos bērnu vecākus nākt ar jau sagatavotiem, komisijai nepieciešamiem dokumentiem. Dokumentu saraksts ir pieejams katrā skolā," skaidro komisijas vadītāja. Lai bērnu nozīmētu uz komisiju, vispirms ir nepieciešams vecāku iesniegums. Itin bieži arī ģimenes ārsti, kā arī skolu un bērnudārzu pedagogi iesaka vecākiem savu bērnu virzīt uz komisiju, ja ievēro grūtības mācībās vai citas problēmas.

Jaunums ir arī tas, ka komisija palīdzēs izstrādāt individuālos plānus tiem bērniem, kuriem konstatēti mācīšanās traucējumi. Pēc šiem plāniem tālāk vadīsies bērnu skolotāji, lai sniegtu kompensējošo palīdzību mācībās. Tas attiecas uz gadījumiem, ja skolēnam, piemēram, ir valodas traucējumi. Pedagoģiski medicīniskā komisija nosūtījusi informāciju par savu darbu visām Smiltenes novada skolām. Vecāki komisijā pie tās var vērsties arī individuāli. D. Gailīti var sazvanīt pa tālruni 29115207, Ā. Baumani - 26808188. A Zeiboti - 26161652.

Šonedēļ nodibināta arī Valkas novada pedagoģiski medicīniskā komisija, ko vada Ramona Lapiņa. Komisijā strādā arī: psiholoģe Dace Gailīte, speciālā pedagoģe Ausma Zeibote, logopēde Ingrīda Vīlistere un ģimenes ārste Līga Putriņa.

"Valkas novada komisija izskatīs arī Strenču novada bērnus," informē Valkas novada Izglītības pārvaldes vadītāja Dzintra Auzāne.

Komentāri 6

ee

Un vel kads traumatalogs stradas tur, murgs kaut kads PSRS atliekas velkas lidz sai diena

pirms 11 gadiem, 2010.03.29 10:59

s

Tad sanak ja manam bernam sliktas atdzimes vinu sutis uz trako skoku vai ka nesaprotu jegu tadai komisijai apzurts

pirms 11 gadiem, 2010.03.29 11:00

pa šiko

Protams ka Valkas novadā ar tik ''loti daudz bērniem un skolām'' vajadzīga komisija kuras sastāvā 5 locekļi, bet Smiltenes novadā var iztikt ar 3 speciālistiem ... jo tur jau skolu ''mazāk '' un bērnu arī tik pat kā nav:((

pirms 11 gadiem, 2010.03.29 12:59

Zelda

Pedagoģiski medicīniskām komisijām ir rekomendējošas funkcijas. Kurā skolā mācīsies bērns izlemj vecāki , pretējā gadījumā tas ir cilvēktiesību pārkāpums.

pirms 11 gadiem, 2010.03.29 15:26

to s

diez vai tavam bērnam var būt labas atzīmes, ja pati lietojat tādus vārdu salikumus kā "trako skola"... jāmācās būt tolerantam un jāmāca tādiem būt saviem bērniem pret bērniem, kuriem ir vajadzīgas šīs speciālās skolas.

pirms 11 gadiem, 2010.03.29 17:30

Izglītība