Sākas on-line pieteikšanās Latvijas Universitātes Fonda mecenātu stipendijām

No 27.augusta sākas pieteikšanās Latvijas Universitātes (LU) Fonda mecenātu stipendijām. 2009./2010.akadēmiskajā gadā paredzētas četras stipendiju programmas gan LU, gan citu augstskolu studentiem.

 

Vienas stipendijas apjoms bakalaura līmeņa studijās ir līdz 180 latiem mēnesī, maģistrantūras studentiem - līdz 360 latiem mēnesī desmit mēnešu garumā. Pieteikties iespējams līdz oktobra sākumam, aizpildot on-line anketu mājas lapā www.fonds.lv.

 

 

Šajā akadēmiskajā gadā LU Fonds piedāvā šādas stipendiju programmas:LU dižmecenāta Kristapa Morberga stipendijas - izcilniekiem (sākot no 7,5 ballēm), sabiedriski aktīviem un motivētiem studentiem.

 

Jauno pētnieku stipendijas dažādu zinātņu nozaru un fakultāšu studentiem - humanitāro (Ernesta Felsberga piemiņas stipendija, Modra K.Gulbja piemiņas stipendija), sociālo (Alfrēda Bīlmaņa piemiņas stipendija, Laimas Priedītes piemiņas stipendija) un eksakto zinātņu (Cietvielu fizikas stipendija, Datorikas stipendija, Farmācijas stipendija, Kārļa Kaufmaņa piemiņas stipendija) studentiem.

 

Korporācijas un mūža organizāciju stipendijas (Armīna Rūša piemiņas stipendija, „Lettonia" stipendija, Vējiņu ģimenes stipendija).

 

Stipendija „Ceļamaize" 12.klases skolēniem - nākamajiem studentiem un zinātniekiem (noslēgusies pieteikšanās šā gada 90 stipendijām par godu LU 90.gadadienai).

 

 

Pieteikšanās on-line norisināsies pirmo gadu, atvieglojot pieteikšanās procedūru. LU Fonda mecenātu stipendijām aicināti pieteikties LU studenti, sākot ar bakalaura programmas 2.kursu un maģistrantūras studenti, kas ir centīgi mācībās vai labākie konkrētā zinātņu nozarē, aktīvi sabiedriskajā dzīvē - jaunie talanti un ar nepietiekamām finansēm studiju procesa nodrošināšanai.

 

 

Uz Armīna Rūša piemiņas stipendiju iespējams pieteikties arī citu augstskolu studentiem - Rīgas Tehniskās Universitātes, Latvijas Lauksaimniecības Universitātes, Rīgas Stradiņu Universitātes, Rīgas Ekonomikas Augstskolas un Juridiskās Augstskolas studentiem.

 

 

LU Fonda izpilddirektore Laila Kundziņa norāda: „Aicinu pievienoties jaunus studentus LU Fonda stipendiātu pulkam ceļā uz izcilību studijās un atbildību sabiedriskajā dzīvē. Pēc LU Fonda rīcībā esošajiem datiem LU Fonda mecenātu stipendiju kritērijiem atbilst katrs piektais LU students. Tieši tāpēc rosinu uzdrīkstēties un pieteikties mecenātu stipendijām gan LU, gan citu augstskolu studentus!"

 

 

Stipendiju programmas izveidotas sadarbībā ar mecenātiem. Ar stipendiju nolikumiem, iesniedzamo dokumentu sarakstu, pieteikšanās termiņiem un citiem nosacījumiem var iepazīties LU Fonda mājas lapā www.fonds.lv.

Informācija par LU Fondu:Nodibinājums LU Fonds darbojas kopš 2004.gada un ir respektabla mecenātisma organizācija, kura rūpējas par izciliem, centīgiem (arī ar nepietiekamu materiālo nodrošinājumu) studentiem, maģistrantiem, doktorantiem, pedagogiem, zinātniekiem un ar izciliem izglītības, zinātnes un kultūras darbiniekiem sadarbībā ar izglītību atbalstošiem mecenātiem un partneriem. LU Fonda stipendiju pamatkapitālu veido LU dižmecenāta Kristapa Morberga novēlējums LU, kā arī citu mecenātu ieguldījumi un no tiem gūtie ienākumi.

Izglītība