Sākas pieteikšanās stipendijām

Ir sākusies pieteikšanās Latvijas Universitātes (LU) Fonda mecenātu stipendijām. Pirmo reizi tām var pieteikties internetā, aizpildot anketu mājas lapā www.fonds.lv. Iespēja pieteikties būs līdz oktobra sākumam.

 

2009./2010. akadēmiskajā gadā paredzētas četras stipendiju programmas LU un arī citu augstskolu studentiem. LU Fonda komunikāciju speciāliste Laine Vose informē, ka vienas stipendijas apjoms bakalaura programmu studentiem ir līdz 180 latiem mēnesī, maģistrantūras - līdz pat 360 latiem desmit mēnešu garumā.

 

Viena ir LU dižmecenāta Kristapa Morberga stipendija. Tā paredzēta izcilniekiem (sākot no 7,5 ballēm un uz augšu), sabiedriski aktīviem un motivētiem studentiem.

 

Otra ir Jauno pētnieku stipendija, kas domāta dažādu zinātņu nozaru un fakultāšu studentiem (humanitāro, sociālo un eksakto zinātņu).

 

Trešā ir Kooperācijas un mūža organizāciju stipendija (Armīna Rūša piemiņas, "Lettonia", Vējiņu ģimenes). Nākamā - "Ceļamaize", tā domāta 12. klases skolēniem (nākamajiem studentiem un zinātniekiem).

 

"LU Fonda mecenātu stipendijām aicināti pieteikties LU studenti, sākot ar bakalaura programmas 2. kursu un maģistrantūras studenti, kuri ir centīgi mācībās vai labākie konkrētā zinātņu nozarē, aktīvi sabiedriskajā dzīvē. Jaunie talanti un ar nepietiekamām finansēm studiju procesa nodrošināšanai," paskaidro L. Vose.

 

Savukārt uz A. Rūša piemiņas stipendiju iespējams pieteikties arī citu augstskolu studentiem. Papildu informāciju var iegūt rakstot: [email protected] vai zvanot 67244120.

Izglītība