Satiekas kādreizējās studentu celtnieku vienības - SCV 1

17. un 18. jūlijā notiks kādreizējo studentu celtnieku vienību (SCV) otrais festivāls. Tieši 10 gadi apritējuši kā pagājušā gadsimta 1999. gadā Buses pilskalnā pirmo reizi notika SCV veterānu festivāls - salidojums, kurā piedalījās draudzīgo augstskolu (Rīgas Politehniskā institūta, Latvijas Valsts Universitātes, Liepājas Pedagoģiskā Institūta, Latvijas Lauksaimniecības Akadēmijas) aktīvākās vienības.

 

Vairāk kā pirms četrdesmit gadiem aizsākās Latvijas augstskolu studentu celtnieku vienību kustība. Tā pulcēja studentus kopīgam darbam un atpūtai. Vienību laikā veidojās pirmās praktiskā darba iemaņas, savstarpējās attiecības un sadarbība ar mācību spēkiem un citu augstskolu studentiem. Arī daudzi tagad sabiedrībā pazīstami cilvēki un izcili sava amata pratēji piedalījušies studentu celtnieku vienību darbā.

 

Mūsdienu jaunajai paaudzei gan neko neizteiks burtu savienojums SCV, bet daudziem no tiem, kas pagājušajā gadsimtā septiņdesmitajos un astoņdesmitajos gados studējuši augstskolās un iesaistījušies SCV šī kustība ir bijusi īpaši nozīmīga.

 

„Kopā ar tiem, kas piedalījās salidojumā Busē, vienmēr esam priecājušies, ka šo notikumu izdevās izveidot par SVĒTKIEM! Tikšanās apliecināja, ka studentiskā trakulība un SCV gars daudziem nav zudis. Tāpēc ik pa brīdim, satiekot veterānus, neizpalika jautājums - kad atkal? Varbūt tieši šis ir laiks, kad vajag sapulcēties kopā tiem trakajiem un dullajiem, kuros vēl dzīvs ir SCV gars un kopā būšanas vēlme?!" saka Tija Auziņa, šī salidojuma organizētāja.

 

Lai kopīgi atcerētos vienībās pavadīto laiku, kā arī atjaunot vecos un veidot jaunus kontaktus, „BILŽU BIROJS" kopā ar SCV īstenajiem aktīvistiem atkal rīko SCV veterānu salidojumu 17. un 18.jūlijā. Viss būs kā senāk - dzīvošana teltīs, sportošana, dziedāšana un dancošana. Kopā ar salidojuma dalībniekiem būs arī Roberts Gobziņš un grupa Credo.

 

Šobrīd vēlmi piedalīties festivālā ir apliecinājuši „mūžīgie studenti" no studentu celtnieku vienībām Ada, Algols, Argons, Arka, Astra, Auseklis, Avots, Bifeļi, Bigls & Esko, Dipols, Dīva, Draudzība, Dvēs`le, Dzintarkrasts, Eosa, Gamma, Kursa, Lauvas, Rakari, Rasa, Rāmava, Regate, Saime, Salve, Spiets, Tūdaliņš, Vecrīga u.c.

 

Ja vēl kāda draudzīga, sportiska un mākslinieciska vienība vēlas piedalīties salidojumā - vēl iespējams pieteikties! Sīkāka informācija par festivāla norises vietu un programmu - „BILŽU BIROJĀ" pa tālruni 29282866 vai e-pastu [email protected].

Komentāri 1

niagara

Esmu no Rītavēja, kurš Līgatnē bija kopā ar Algolu :))

pirms 12 gadiem, 2009.07.02 15:15

Izglītība