“Saulstariņš” sniegs atbalstu ģimenēm 7

Šovasar Strenču novada vidusskolas Plāņu filiālē sāk darboties ģimenes atbalsta un diennakts centrs "Saulstariņš". Projekta laikā, kas ilgs 11 mēnešus, Plāņu skola kļūs par daudzfunkcionālu izglītības iestādi ar ģimenes atbalsta un diennakts bērnu centru pirmsskolas un skolas vecuma bērniem.

Skolas direktore Guntra Dūle stāsta, ka skolas ēkā darbojas arī bērnudārzs. Aizvadītajā mācību gadā skolā mācījās nedaudz vairāk kā 70 skolēnu. Direktore lēš, ka arī jaunajā mācību gadā skolu apmeklēs tikpat daudz bērnu.

"Saulstariņa" vadītāja Ingrīda Apsīte atklāj, ka ideju par centra izveidi viņa lolojusi jau sen, jo "dzirdēt mīļus vārdus un redzēt labus darbus - tā ir liela laime, bet vēl lielāka laime ir teikt mīļus vārdus un darīt labus darbus".

To īstenot palīdzēja projekta līdzautori - "Sorosa fonda - Latvija" iniciatīvas "Pārmaiņu iespēju skolām" darbinieki. Centru gandrīz gadu finansēs Sorosa fonds, bet pēc tam tā darbību solījusi nodrošināt Strenču novada dome. Jāpiezīmē, ka novada teritorijā - Jērcēnos - arī darbojas ģimenes atbalsta centrs. Centra mērķauditorija būs vietējie, kā arī apkārtējo pagastu, piemēram, Trikātas (Beverīnas novads) dzīvojošie, skolēni un bērni, vecāki un citi ģimenes locekļi, kā arī bez darba esošie jaunieši.

Pirms projekta izstrādes, tā autori veica aptaujas un analizēja situāciju, lai noskaidrotu, vai centrs būs vajadzīgs iedzīvotājiem un tā izveide būtu lietderīga. I. Apsīte apgalvo, gan apkopotā informācija, gan arī viņas kā pedagoga pieredze liecinājusi, ka centrs ir vajadzīgs. Vēl viens no aspektiem, kāpēc bija jādomā par jaunas darbības meklēšanu, ir straujā skolēnu skaita samazināšanās. Tā nav raksturīga tikai Plāņiem, bet daudzām mazajām Latvijas izglītības iestādēm.

"Saulstariņā" sniegs atbalstu ģimenēm ar bērniem, konsultējot, izglītojot tās un rīkojot nodarbības vecākiem. Centra speciālisti ģimenēm ar bērniem nodrošinās sociālo un psiholoģisko atbalstu. Bērni varēs uzturēties drošā un atbalstošā vidē, īpaši situācijās, kad ģimenē kāda iemesla dēļ to nevarēs nodrošināt. Centrā ir iekārtota arī mājīga guļamistaba ar vairākām gultām, domāta arī maziem bērniem.

I. Apsīte cer, ka Plāņos paveras iespējas pilnvērtīgākai brīvā laika pavadīšanai bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem, jo te varēs darboties radošajās darbnīcās, apmeklēt vairāku interešu pulciņu nodarbības, gaumīgi iekārtotas rotaļu un spēļu istabas, grāmatu stūrīti un skatīties televīzijas pārraides. Vadītāja ierosina šeit pulcēties arī pagasta pensionāriem vai citām interešu grupām. Šeit varēs saņemt arī psiholoģisko, sociālo un cita veida palīdzību.

Ir jau nokomplektēta "Saulstariņa" komanda - četri pulciņa vadītāji, trīs skolotāju palīgi, sociālais darbinieks un iestādes vadītāja.

"Centra atklāšana ir nozīmīgs mirklis visam novadam, bet jo īpaši - Plāņu pagastam- , jo tā skolai ir jauna iespēja attīstīties, kā arī meklēt un atrast arvien jaunus darbības virzienus," secina novada domes priekšsēdētājs Jānis Pētersons.

Komentāri 7

Edīte

Paldies Ingrīdai, ,ka spēja uzrakstīt un realizēt tik apjomīgu projektu un piesaistīt sponsorus telpu aprīkojumam.Viņa-mūsu Saulstariņš.Novēlam veiksmi ,izdošanos arī turpmāk un realizēt arī daudzus citus projektus.

pirms 10 gadiem, 2010.08.03 10:55

laiks

Strenču novads redzami attīstās, paldies tiem uzņēmīgiem darbiniekiem kas to veic un lai turpmāk izdodas realizēt daudz ideju, kas lietderīgi noderēs novada iedzīvotājiem ,gan arī tuvāko novada iedzīvotājiem.

pirms 10 gadiem, 2010.08.03 12:49

eh

Redzams ka Strenču novadu vada konstruktīvi domājošas amatpersonas, tā turēt tālāk, lai Jums izdodas paveikt daudz. Vēlētāji nav vīlušies savā izvēlē balsojot par tādiem deputātiem.

pirms 10 gadiem, 2010.08.03 13:17

Pesimists

A- ko tad tālāk , būs kā ar b/ dārzu Plānos , strādā līdz 14.00 , bet ko darīt vecākiem, kur likt bērnus pēc 14,00. Neesmu pārliecināts , ka viss būs tik jauki .

pirms 10 gadiem, 2010.08.10 08:05

tuta

Kaut tikai nebūtu gaisa burbulis , jo tiešām gribētos redzēt darbībā skolotājas , citādi runā jau viņas skaisti kā mīl Plāņu bērnus nu tad pierādiet lūdzu.

pirms 10 gadiem, 2010.08.16 15:21

Vai nebutu pareizak attistit un sakartot novadu ta, lai sis funkcijas pilnvertigi varetu veikt gimenes?
Tas, ka sais laikos ir velme nopelnit un saglabt irstoso darba vietu (citats - Vēl viens no aspektiem, kāpēc bija jādomā par jaunas darbības meklēšanu, ir straujā skolēnu skaita samazināšanās.), nav slikti, pat apsveicami, tikai butu japadoma ka nakotne iztikt bez sada tipa iestadiem, kas ir milzigs slogs budzetam....

pirms 10 gadiem, 2010.08.18 09:37

Eglīte

Interesanti , kādus sponsorus tad ir piesaistījuši , cik zinu , tad tā ir fonda nauda un projekta apjoms ir niecīgs .

pirms 10 gadiem, 2010.08.19 17:18

Izglītība