Sentis Rolmanis: “Cik tad viņi par mums vecāki? Zina, kas bērniem patīk”

Arī citu pilsētu un pagastu jauniešiem ir vērts pārņemt Strenču vidusskolēnu, starptautiska projekta "Dream + Team" dalībnieku, pieredzi. Viņu sarīkotā festivāla viesi ceturtdien jutās tik laimīgi, ka bija prieks uz viņiem skatīties.

Pēc veiksmīgās pieredzes ar Strenču bērnudārzu "Minkāns" "Dream + Team" jaunieši saņēma uzaicinājumu piedāvāt līdzīgu pasākumu saviem jaunākajiem skolasbiedriem.

"Ziemeļlatvija" jau rakstīja, ka pērn decembrī vidusskolēni sarīkoja mazajiem "minkāniešiem" pozitīvām emocijām bagātu sporta dienu, kurā bērni līksmoja no sirds.Zina, kas bērniem patīkSavukārt šo ceturtdien pa gaiteni gar Strenču vidusskolas sporta zāli nepacietīgi skraidīja 1.-4. klašu skolēni, gaidot savu kārtu. Pavisam sākumskolā mācās 72 bērni.

Bērnus iesildīja jau pirmā aktivitāte, kurā hokejista ekipējumu demonstrēja 12. klases skolnieks, Valmieras hokeja komandas dalībnieks Ansis Brūvelis. Gods kļūt par hokejista formā apģērbto modeli tika 4. klases skolniekam Sentim Rolmanim.

Arī Sentis, tāpat kā citi sākumskolēni, azartiski un ar sajūsmu iesaistījās visās piedāvātajās atrakcijās. "Gandrīz visiem bērniem patīk sports," viņš skaidro vienaudžu prieka iemeslu.

"Labi, ka skolēni rīko to visu. Viņi paši bijuši bērni, - cik tad viņi par mums ir vecāki, - un jau zina, kas bērniem patīk," lietišķi piebilst Sentis. Viņš pats trenējas karatē Valmierā un vairākkārt ieguvis čempiona titulu lielās sacensībās.

Festivālu ar sportiskiem un radošiem pārbaudījumiem rīkoja 14 skolēni vecumā no 8. līdz 12. klasei, "Dream + Team" aktīvisti. Šī kustība ir starptautisks Britu Padomes atbalstīts projekts ar mērķi attīstīt 14 līdz 19 gadus vecos jauniešos līderības prasmes.

Bijušais Strenču vidusskolas direktors, tagad novada domes priekšsēdētājs Jānis Pētersons stāsta, ka Latvijā ir tikai astoņas skolas, kuras iesaistījušās šajā projektā.

Viņš priecājas, ka Strenču vidusskolas dzīvē "Dream+ Team" kustība ieņēmusi savu vietu arī pēc projekta noslēguma. "Britu Padomes finansējums ir beidzies, taču jaunieši turpina darboties paši. Viņiem patīk," secina J. Pētersons. Viņš pasākumu vēroja kā lūgtais viesis.

Galvenais, - lai visi būtu priecīgiPilnīgi visu festivāla organizēšanu uz saviem pleciem iznesa jaunieši. Lietai klāt viņi ķērās nopietni jau kopš marta nogales.

Pasākuma galvenā organizatore Lana Kutiščeva no 8 . klases uzsver, ka process ir ļoti darbietilpīgs. Jādomā aktivitātes. Jāmeklē sponsori. "Ja nevar atrast sponsorus, nevar dabūt arī visu inventāru, un tad atkal jāpārdomā aktivitātes. Ir ļoti grūti izdomāt tā, lai visi būtu priecīgi," secina Lana.

Viņa "Dream + Team" kustībā ir pirmo gadu. Meitene grib iegūt pieredzi pasākumu organizēšanā, turklāt patīkot darboties ar bērniem. Šis bija pirmais pasākums, kurā Lana uzņēmās līderes pienākumus, un secināja, ka tas ir ļoti atbildīgs darbs.

Festivālu atbalstīja sponsori: "Mana Aptieka" Strenčos, organizācija "Glābiet bērnus" un SIA "Valreks". Labākās komandas saņēma balvas. Mazas veltes tika arī visiem dalībniekiem.

Tādus pasākumus vajag biežākJaunieši uz festivālu uzaicināja arī skolēnu vecākus. Pasākums notika darba dienas vidū, tāpēc atsaucās tikai daži. Otrklasnieces Danas mamma, kokapstrādes operatore Marina Majorova domā, ka vecākiem tādos pasākumos jāpiedalās un jāatbalsta savs bērns.

"Mana meita šodien ir laimīga, ka es te atrodos. Pasākumu skolā ir par maz, īpaši jaunākiem bērniem, un tādi jārīko biežāk," aicina Danas mamma.

"Dream + Team" jauniešu organizēto pasākumu atbalsta arī 2. klases audzinātāja, skolas metodiķe Solvita Tēberga, jo to skolēni rīko skolēniem. "Rezultātā viņi arī vairāk izprot pedagoga profesiju. Uzrakstīt scenāriju un organizēt pasākumu nav nemaz tik vienkārši. Svarīga ir arī sadarbība, iegūtās pozitīvās emocijas un skolas biedru iepazīšana. Visi esam vienā ēkā, bet visus varbūt nemaz pat nezinām," spriež S. Tēberga.

Izglītība