Seši Smiltenes skolēni neaizmirstamas sajūtas gūst Igaunijā 1

Darbojoties Ziemeļvalstu un Baltijas valstu kopīgajā projektā Nordplus "Nacionālā valoda un kultūra kā dzīvesveids", vairāki Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolas skolēni un pedagogi devās uz Igauniju. Tur norisinājās pirmā projektu dalībnieku tikšanās.

 

Smiltenes Trīs pakalnu pamatskola ir koordinējošā iestāde Ziemeļvalstu un Baltijas valstu kopīgajā projektā Nordplus „Nacionālā valoda un kultūra kā dzīvesveids". Direktores vietniece izglītības jomā Vita Leite stāsta, ka projektā iesaistītas vēl divas skolas - Tsirgulīnas vidusskola Igaunijā un Kruonis vidusskola Lietuvā.

 

 

 Šajā projektā iesaistās bērni vecumā no 10 līdz 15 gadu vecumam. Viņu uzdevums bija pētīt savas valsts nacionālo svētku svinēšanas, seno rotaļu, dziesmu un valodas īpatnības. „Satiekoties klātienē, skolēni vēl aizvien apgūst dažādus vārdiņus angļu, latviešu, lietuviešu un igauņu valodā. Netiek aizmirsta arī krievu valoda," atklāj V. Leite.

 

Skolēni centīgi darbojās projektā, nemaz nenojaušot, ka vairākiem no viņiem būs iespēja doties uz pirmo lielo dalībnieku tikšanos ārzemēs.

 

 

Neaizmirstams pasākums Igaunijā izvērtās sešiem 5. un 6. klašu skolēniem - Danai Veidemanei, Laurai Leimanei, Sabīnei Trezunei, Agnesei Siktarei, Mārcim Bārdiņam un Matīsam Zīveram. Šie skolēni visu decembri cītīgi strādāja pie skolas klašu kalendāru izveides.

 

 

„Kad iesaistījāmies projektā, nemaz nezinājām, ka vēlāk būs iespēja braukt uz Igauniju. Tas bija liels pārsteigums, jo nekad tur nebijām bijušas," saka Dana, Laura un Sabīne. Dana ir pārliecināta, ka ir vajadzīga apņēmība, lai darbotos projektā.

 

 

Skolēni darbadienu pēcpusdienās un pat kādā sestdienā skenēja zīmējumus, apstrādāja tos, izveidoja kalendāra lapas, spirāļoja un Ziemassvētku pasākumā katrai klasei pasniedza unikālu dāvanu - kalendāru ar katras klases bērnu dzimšanas un vārda dienām. Šāds kalendārs tika izveidots arī pirmsskolas grupiņām un skolotājiem.

 

Tsirgulīnā igauņu skolotājas Svetlana un Tīna kopā ar saviem skolēniem bija noorganizējušas plašu izglītojošu un attīstošu pasākumu programmu. Kamēr skolotāji tikās ar direktoru, skolēni mācījās sazināties četrās valodās, dziedāja, dejoja, apmeklēja mācību stundas. Brauciens smilteniešus iespaidojis pozitīvi. Vakaros viņi piedalījušies izklaides pasākumos, kuros iemācījušies visai interesantas dejas.

 

Direktores vietniece pastāstīja, ka nākamais projekta pasākums notiks rudenī Lietuvā. Tad izvēlētā tēma būs Ziemassvētku svinēšanas tradīcijas, apsveikumu, dāvanu kultūra, lietuviešu valoda, dziesmas, rotaļas un izklaides.

Komentāri 1

agnese

biju šajā jaukajā pilsētiņā Tsirguliina kas atrodas igaunijā
man šķiet ka mums gāja vienreizēji...
bērni bija superīgi

Žēl ka biju slima un nebiju tajā dienā skolā kad bija atbraukuši cilvēki no Ziemeļlatvijas :(
Es pilnīgi piekrītu danai un sabīnei ka tas bija liels pārsteigums un par danas teikto ka vajadzīga apņēbība :))

pirms 12 gadiem, 2009.06.11 20:12

Izglītība