Sien kaklasaites un sacer operu 1

Otrdien Valkas ģimnāzijā nejaušam ienācējam mācību process šķistu visai dīvains. Skolas bibliotēkā dažas meitenes palīdzēja zēniem sasiet kaklasaiti, citur skolnieces centās izgatavot krāsainu grāmatu, vēl daži pa skolu aizskrēja viņiem vien zināmā virzienā, bet kādā kabinetā zēni un meitenes klausījās klasisko mūziku.

 

Ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāja Diana Magone gan paskaidro, ka tā nav nekāda laiskošanās, bet gluži nopietns un atbildīgs konkurss "Erudīts", kurā piedalās 36 komandas. Tajās iesaistījušies visu klašu skolēni.

 

Konkurss notiek piecās jomās: eksaktajā, valodu, sociālo zinību, praktisko iemaņu un mākslas un sporta.

 

"Katra komanda vienu reizi piedalās ikvienā jomā. Dažas klases ir izveidojušas pat vairākas komandas. Piemēram, 12.a klasē ir pat četras komandas," stāsta D. Magone.

 

Praktisko iemaņu kabinetā visi ir ļoti aizņemti. Tiek pārskatīti un izvēlēti materiāli grāmatai. Šajā darbā lielākoties iegrimušas meitenes, bet zēni cenšas ar iespējami glītāku mezglu sasiet kaklasaiti. 11.b klases komandas "Kongruenti" kapteine Lāsma Miķelsone atzīst, ka konkurss ir interesants, tādēļ viņa tajā labprāt piedalās.

 

 

"Iepriekš īsti nebija zināms, ko katrā jomā konkrēti vajadzēs darīt. To uzzinājām tikai attiecīgās jomas kabinetā, bet tas pasākumu padara tikai interesantāku," saka L. Miķelsone.

 

12.a klases skolnieks Pēteris Mucenieks par veicamajiem uzdevumiem neslēpj sajūsmu. "Tas ir vienkārši super! Te ir kaut kas jauns. Man pašam izdevās sasiet skaistu mezglu kaklasaitei, bet vislabāk patīk sacensties matemātikā," apliecina P. Mucenieks.

 

Gaitenī satieku 8. klases skolnieces Madaru Zīli, Artu Paulu Nuķi un Elīnu Bērziņu, kuras pabeigušas uzdevumu izpildi praktiskajās iemaņās un dodas startēt nākamajā jomā. "Nupat izgatavojām savu žurnālu. Mums patīk konkurss. Visinteresantāk bija piedalīties valodu jomā," stāsta meitenes.

 

Pie sporta skolotāja Andra Daiņa uzzinu arī skrējēju nolūkus. "Viņiem, orientējoties pēc kartes, jāatrod dažādas lietas. Uzdevums saucas "Pazīsti savu skolu!","skaidro A. Dainis.

 

Tās ir tikai dažas aktivitātes. Notiek arī operas sacerēšana un klausīšanās, gleznošana, bet valodu jomā bērni veiks uzdevumus dažādās valodās.

 

Uzvarētājus gaida īpaša balva - izmeklētas pusdienas ar priekšnesumiem. Tās skolas erudīti baudīs rīt.

Komentāri 1

skarbinka

es domāju, ka ja nebūtu šī eruduta un projektu dienas, tad skolu varētu pabeigt 11 gados....tiek organizēti tik daudz nevajadzīgi pasākumi!!!!!!

pirms 12 gadiem, 2009.03.06 08:10

Izglītība