Siguldas un Smiltenes novada domes atkārtoti iesniegušas projektus skolu dabaszinātņu kabinetu modernizēšanai

Siguldas un Smiltenes novada domes atkārtoti iesniegušas projektus Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) aktivitātē "Kvalitatīvai dabaszinātņu apguvei atbilstošas materiālās bāzes nodrošināšana" Siguldas 2.vidusskolas un Smiltenes Centra vidusskolas dabaszinātņu kabinetu modernizēšanai, aģentūru LETA informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

 

Kā ziņots, abu pašvaldību iesniegtie projekti tika noraidīti projektu iesniegumu vērtēšanā šajā pavasarī, tomēr, ņemot vērā to, ka abas minētās skolas pašvaldības bija atzinušas par nozīmīgiem izglītības centriem ar stabilu skolēnu skaitu un attīstību nākotnē, kā arī paredzēto finansējumu arī ar šo skolu labiekārtošanai, IZM aicināja atkārtoti iesniegt projektus abu izglītības iestāžu modernizēšanai.

Šajā nolūkā IZM saņēma arī valdības pilnvarojumu vienas un tās pašas projektu atlases kārtas laikā atkārtoti aicināt projektu iesniedzējus iesniegt savus projektus. Abu projektu vērtēšanu plānots pabeigt līdz novembra vidum.

 

 

Savukārt ar pārējiem 112 projektu iesniedzējiem jau noslēgtas vienošanās par finansējuma piešķiršanu projektu īstenošanai, bet līdz jūlija beigām 110 projektiem jau bija pārskaitīti avansa maksājumi.

Projektā iesaistīto skolu dabaszinātņu un matemātikas kabinetu modernizēšanai nepieciešamais mācību aprīkojums tiks rīkots centralizēts iepirkums. Šobrīd jau izsludināts atklāts iepirkuma konkurss, aicinot piegādātājus pieteikties uz vienu vai vairākām iepirkumu priekšmeta daļām, kas kopumā ir sešas.

 

 

Konkursa gaitā ministrija apkopos informāciju par piegādātājiem, kas atbilst konkursa prasībām, ļaujot pašvaldībām pašām izvēlēties pakalpojumu sniedzējus. Šādā veidā IZM cer atvieglot pašvaldību darbu, lai pretējā gadījumā katrai no vairāk nekā 100 pašvaldībām nebūtu jāorganizē sava iepirkuma procedūra.

 

 

Īstenojot aktivitātes "Kvalitatīvai dabaszinātņu apguvei atbilstošas materiālās bāzes nodrošināšanai" projektus, plānots iegādāties ne tikai katra dabaszinātņu priekšmeta (matemātikas, ķīmijas, fizikas un bioloģijas) apguvei modernus uzskates līdzekļus un kabineta aprīkojumu, bet arī nodrošināt kabinetus ar modernām informācijas tehnoloģijām, veikt skolu bibliotēku un videofondu atjaunošanu un papildināšanu, iegādāties apmācības programmatūras.

 

 

ERAF līdzekļi ir paredzēti arī, lai segtu arī skolu kabinetu piemērošanas būvdarbus, kas nepieciešami, lai nodrošinātu tehnoloģiju un mācību aprīkojuma uzstādīšanu un ekspluatāciju, kā arī mēbeļu iegādi.

 

 

Taču būvdarbu un mēbeļu iegādi nodrošina katra pašvaldība pati, izvērtējot konkrēto skolu vajadzības.

Kopējā projektu īstenošanas summa ir 22,5 miljoni latu, no kuriem ERAF finansējums ir 85%, bet nacionālais publiskais līdzfinansējums - 15%. Minētā aktivitāte nodrošinās dabaszinātņu kabinetu modernizāciju 60% Latvijas vidusskolu.

Izglītība